Jak przedłużyć butom życie

Jak przedłużyć butom życie

Jak przedłużyć butom życie

Buty to jeden z twoich ulubionych dodatków do garderoby? Kiedy musisz wyrzucić starą, zniszczoną parę, czujesz prawdziwe nieszczęście? Oto jak możesz przedłużyć butom życie.

Stawiaj na jakość

To stara, ale wciąż aktualna prawda. Najdłużej żyją buty najwyższej jakości, zrobione z dobrej jakości skóry. Nie kupuj podróbek w marketach, które rozkleją się czasami po kilku dniach czy tygodniach.

Zmieniaj buty

Tak wiemy, każda kobieta ma swoją ukochaną parę butów, ale jeśli będziesz nosić ją codziennie, szybko się zniszczy. Staraj się nie nosić tej samej pary przez więcej niż 3-4 dni pod rząd. Buty też potrzebują odpoczynku.

Używaj drewnianego prawidła

Prawidło utrzymuje buty w oryginalnym kształcie, chroni je przed pognieceniami i załamaniami. Wchłania wilgoć z buta. Jeśli nie masz prawidła, wypchaj buty dużą ilością gazet, które spełnią tę samą rolę.

Używaj łyżki do butów

Im mniej uwagi poświęcasz na wkładanie butów, tym bardziej uszkadzasz tył butów i skracasz ich życie. Daj szanse łyżce do butów. Przy ich zakładaniu, nie będziesz ich deformować.

Przechowuj buty w suchym miejscu

Buty i wilgoć zdecydowanie nie idą w parze. Upewnij się, że stawiasz buty w suchym miejscu.

Pastuj!

Chociaż wydaje się to przestarzałym zwyczajem, pasta do butów może przywrócić butom życie. Zakryje ślady zużycia, doda skórze blasku, zabezpieczy przed zbyt wilgotnym lub zbyt suchym powietrzem.

Galeria:
1. Primamoda
2. H&M
3. Timberland
4. Bonprix
5. Reebok
6. Primamoda
7. Bonprix

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.