Jak przeciwdziałać rzadszym włosom?

Jak przeciwdziałać rzadszym włosom?

CC0 Public Domain

Dbasz o swoje włosy, ale mimo to są coraz rzadsze? Może pomogą ci nasze rady.

Przestań je wiązać

Stałe związywanie włosów w kucyk, noszenie przypinek i częste suszenie szkodzą włosom. Daj im trochę odpocząć. Noś je rozpuszczone, susz naturalnie, nie doczepiaj żadnych przypinek.

Jedz więcej białka

Białko wpływa na gęstość włosów. Jedz ryby, owoce morza, mięso.  Jeśli nie jesteś pewna ile dokładnie go zjadasz, spróbuj przez tydzień zapisywać spożywane dawki. Zaopatrz się w tabele żywienia (łatwo znajdziesz je w Internecie), które szybko pomogą ci się nauczyć, ile białka (i innych składników) znajduje się w danej potrawie.

Zadbaj o witaminy

Rzadsze włosy to często objaw niedoboru witamin B12 i D. Uzupełnij ich braki, jedząc ryby, mięso i produkty mleczne. Jeśli nie jadasz mięsa, kup suplementy diety.

Stosuj odżywkę z gliceryną

Myj włosy w szamponach polecanych do wypadających włosów. Stosuj odżywki na osłabione cebulki. Polecamy kosmetyki z gliceryną.

Idź do trychologa, endokrynologa

Przerzedzające się włosy mogą być objawem różnych chorób. Idź do specjalisty od skóry głowy i włosów – trychologa. Aby wykluczyć chorobę tarczycy, która też wpływa na wypadanie włosów, do endokrynologa.

Żyj zdrowo

Pamiętaj, włosy są odzwierciedleniem stylu życia. Będą mocniejsze, gdy będziesz dobrze się odżywiać i aktywnie spędzać czas,

1 Comment

  • Tusia napisał(a):

    Polecam maseczkę do włosów
    BIOVAX DO WŁOSÓW CIEMNYCH z L’biotici, jest genialna, regeneruje włosy, nadaje bask i odżywia kolor!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.