Jak pomóc opuchniętym stopom

Jak pomóc opuchniętym stopom

Fot: pixabay

Bolesne, opuchnięte stopy to częsty problem w lecie. Aby go zmniejszyć musisz zapewnić im wygodne warunki i dużo ruchu!

Upały, tak samo jak długie siedzenie w pozycji siedzącej czy chodzenie w butach na wysokich obcasach, sprawiają, że stopy puchną. Dlaczego tak się dzieje? Pod wpływem wysokiej temperatury rozszerzają się żyły, krew wolniej płynie. Możesz zmniejszyć opuchliznę, stosując kilka metod.

Jak pomóc stopom?

Nawet jeśli kochasz szpilki, w najbardziej gorące dni załóż płaskie sandałki. Zrezygnuj z rajstop czy uciskających skarpet, które dodatkowo pogarszają prawidłowy obieg krwi. Staraj się jak najwięcej chodzić, w ten sposób dodatkowo poprawiasz krążenie. Idź na wieczorny spacer, wysiądź przystanek wcześniej w drodze do domu, idź po schodach zamiast jechać windą. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej, rób częste przerwy. Raz na godzinę wstań od biurka i przejdź się przez kilka minut. Raz na kwadrans wyciągnij stopy do przodu i pozataczaj nimi kilka kółeczek. Przynajmniej raz dziennie połóż się w domu z nogami uniesionymi do góry i leż tak przez przynajmniej 15 minut.

Wypijaj co najmniej 1.5 litra wody niegazowanej dziennie, która pomoże ci oczyścić organizm z toksyn i poprawić krążenie. W najcieplejsze dni zrezygnuj z gorących kąpieli. W stopy możesz też wcierać specjalne preparaty. Wybieraj te z mentolem lub miętą pieprzową – zmniejszą uczucie zmęczenia i pieczenia stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.