Jak pielęgnować dekolt i szyję?

Jak pielęgnować dekolt i szyję?

Fot: Pixabay

Skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza i bardziej delikatna niż ta na twarzy. I chociażby dlatego potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji.

Podobno to właśnie na dekolcie zobaczysz pierwsze oznaki starzenia. Skóra w tym miejscu ma niewiele włókien kolagenowych i gruczołów łojowych, przez co szybciej odwadnia się i wiotczeje. Z wiekiem musisz poświęcić jej coraz więcej czasu.

– Myj skórę dekoltu i szyi płynami micelarnymi bez dodatku mydła. Każde mycie kończ na przemian zimnym i ciepłym prysznicem, co pobudzi krążenie i zapewni skórze jędrność.

– Smaruj skórę kremami z witaminą C, A i E – szukaj tych przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skóry szyi, najlepiej z kwasem ferulowym i koenzymem Q10. Pierwszy to silny antyoksydant, który zapobiega starzeniu się skóry, absorbuje promienie UVB i UVA i „naprawia” szkody zrobione przez słońce. Ten drugi chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, dotlenia skórę i dodaje komórkom energii.

– Raz na 1-2 tygodnie zrób domowy peeling. Złuszczona skóra będzie rozjaśniona, peeling pobudzi proces regeneracji naskórka, który będzie lepiej wchłaniał preparaty pielęgnacyjne.

Pamiętaj:

– Staraj się chodzić wyprostowana, z lekko uniesioną brodą i ściągniętymi łopatkami. Jeśli sprawia ci to kłopot, kilka razy w tygodniu pochodź po mieszkaniu z książką na głowie.

– Staraj się spać na wznak, najlepiej z wałkiem pod głową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.