Jak oswoić nowe buty

Jak oswoić nowe buty

Fot: Shutterstock

Ten scenariusz zna każda kobieta. Piękne, szykowne buty w rzeczywistości okazują się być imadłem, w którym stopy wołają o pomoc. Co z nimi zrobić, by stały się wygodne?

Pomocne skarpetki

Znajdź najgrubszą parę skarpetek, jaką masz w domu, załóż ją, a na nie nowe buty. Spaceruj w domu, to dobry sposób na rozciągnięcie skóry, a jednocześnie dopasowanie butów do kształtu twojej stopy. Jeśli później założysz buty bez skarpety, okażą się wygodniejsze. Jeśli jeszcze będą cisnęły, powtórz zabawę ze skarpetkami.

Podgrzej

Jeśli zależy ci na czasie, załóż buty na nogi w skarpetkach, a potem skieruj na nie gorące powietrze suszarki przez kilka minut. To dodatkowy sposób na rozciągnięcie skóry butów.

Schłodź

Napełnij dwie, szczelnie zamykane torby do mrożonek wodą. Delikatnie włóż je do butów. Włóż do zamrażarki na całą noc. Po wyjęciu butów, pozwól zmarzniętej wodzie rozpuścić się, a potem dopiero wyjmij torebki z wodą. Zamarzająca woda rozszerza się, a wraz z nią but.

Bierz plastry

Jeśli musisz założyć nowe buty, ale nie jesteś ich pewna, weź ze sobą plastry, albo nawet naklej je od razu w miejscu, w którym czujesz, że but cię uciska.

Skorzystaj z zawodowca

A jeśli domowe zabiegi nie pomogą, zanieś obuwie do szewca. On pewnie da sobie z nimi radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.