Jak optycznie wyszczuplić twarz

Jak optycznie wyszczuplić twarz

Fot: Shutterstock

Twarz może wyglądać szczuplej bez pomocy chirurga i bez restrykcyjnych głodówek. Przedstawiamy kilka prostych trików.

Włosy

Odpowiednio dopasowana fryzura to najłatwiejszy sposób na poprawienie kształtu twarzy. Jeśli nie jesteś pewna, co będzie dla ciebie najlepsze, poradź się stylisty lub fryzjera. Pamiętaj, że zbyt krótkie włosy, ale i te za długie (zwłaszcza proste i przylegające) sprawiają, że twarz wydaje się większa i okrąglejsza. Unikaj fryzur kończących się na linii szczęki – powodują, że buzia wygląda na szerszą. Postaw na fryzury cieniowane, łatwiejsze do stylizacji. Twarz „wyszczupli” np. popularny bob. Możesz też pomóc jej „zniknąć” we włosach, dodając im objętości, np. układając proste włosy w delikatne fale. Jeśli chcesz mieć grzywkę, wybierz asymetryczną, unikaj przedziałku na środku głowy. Takie symetryczne podzielenie na dwie części powoduje, że twarz wygląda na pełniejszą.

Brwi

Pełniejsze, dobrze podkreślone brwi sprawiają, że cała twarz wygląda na znacznie szczuplejszą. Możesz „okiełznać” je szczoteczką i mydłem , a potem podkreślić cieniem lub kredką. Brwi będą stanowić doskonałą oprawę dla oczu, przyciągną uwagę do szczytu twarzy, tym samym wydłużając ją optycznie.

Makijaż

Znanym sposobem na wyszczuplenie twarzy jest konturowanie. Naucz się tej sztuki, bo puder brązujący może zdziałać cuda. Jak konturować twarz, dowiesz się tutaj. Jeśli malujesz usta, postaw na cieliste kolory. Podkreśl za to mocno oczy. Niech przyciągają wzrok.

Pamiętaj

Szczuplejsza twarz to też zasługa odpowiedniej diety. Pij codziennie dużo wody, aby oczyścić organizm z toksyn. Ogranicz sól i cukier, unikaj czerwonego mięsa. Jedz dużo owoców i warzyw, które pomogą pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Wreszcie, ćwicz mięśnie twarzy i poprawiaj krążenie.

 

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.