Jak nie kupować sukni ślubnej

Jak nie kupować sukni ślubnej

Fot: Photogenica

Poniżej znajdziesz kilka prostych, ale jakże skutecznych rad, co robić, by kupno ślubnej sukni nie okazało się porażką.

Kiedy zaczynasz planować wesele, kupno sukni wpisujesz na szczyt listy zadań do zrobienia. Czy wiesz, że te zakupy rządzą się swoją etykietą? Nad błędami przyszłych Panien Młodych pochylił się portal Bridal Guide, opisując te najczęściej popełniane.

Na zakupy zabierasz za dużo osób

Mierzysz sukienkę, a potem słyszysz dziesięć różnych opinii o tym, jak wyglądasz. Przyjaciele, nawet nieświadomie, mogą utrudnić ci wybranie tej najpiękniejszej sukienki, w której poczujesz się wyjątkowo. Weź ze sobą maksymalnie dwie osoby, najlepiej mamę i najlepszą przyjaciółkę. One zawsze powiedzą ci prawdę.

Kupujesz za wcześnie albo za późno

Nie wybieraj się do salonu wcześniej niż rok przed ślubem. Idź dopiero wtedy, gdy jesteś gotowa na zakupy i znasz więcej szczegółów dotyczących wesela. Sukienka powinna do niego pasować. Pamiętaj, że przymiarki i dopasowanie sukni może zająć nawet kilka miesięcy, dlatego nie czekaj też na ostatnią chwilę.

Mierzysz za dużo sukienek

Im więcej sukienek przymierzasz, tym trudniej wybrać ci tę jedyną. Nie powinnaś mierzyć więcej niż 10. Kiedy poczujesz, że to ta, nie mierz innych.

Wierzysz w slogany

Promocja jeszcze tylko przez 3 dni. Limitowana kolekcja. Haute couture. Ostatnie egzemplarze. Wiele Panien Młodych decyduje się na zakup sukienki, wierząc w takie slogany sklepów, a te chętnie korzystają z naszej ufności. Przedstawiciele butików nigdy nie przyznają się, że ceny wcale nie są niższe, sukienki w sklepie będą jeszcze co najmniej rok, a w ogóle to zależy im, aby szybko sprzedać, bo sukienka jest źle skrojona. 

Kupujesz zły rozmiar

Rozmiar sukienki ślubnej jest często mniejszy niż ubrań, które codziennie nosisz, dlatego nie upieraj się przy konkretnym numerze. Nie kupuj też mniejszego rozmiaru obiecując sobie, że do wesela schudniesz. Jeśli ci się uda, zawsze możesz dokonać krawieckich poprawek. Sukienkę można zmniejszyć bez zmiany formy nawet o 4 rozmiary, ale powiększyć już tylko o 1.

Wybierasz zły styl

Wiele kobiet idzie na zakupy z określoną wizją sukienki ślubnej, niektóre Panny Młode wchodzą do salonu ze zdjęciem w ręku. Twoja wizja powinna być jedynie punktem wyjścia. Jeśli konsultantka zasugeruje coś innego, zastanów się nad jej pomysłem. Sukienka wygląda zupełnie inaczej na tobie niż na wieszaku.

Kupujesz sukienkę, której nie lubisz

Nie jesteś przekonana do określonego modelu, ale decydujesz się na zakup pod wpływem opinii najbliższych. Jeśli nie lubisz sukienki w salonie, nie polubisz jej później. Sukienka po włożeniu, powinna stać się twoim przyjacielem: być wygodna, ładnie leżeć i musisz się w niej dobrze czuć.

Przymierzasz za drogą sukienkę

Widzisz wspaniałą, ale za drogą na swoje możliwości sukienkę. Przymierzasz ją, tak dla zabawy? Nie warto. Taka decyzja może prowadzić do wielkiego rozczarowania. Każda następna sukienka, na którą cię stać, może już nie spełnić twoich oczekiwań.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.