Jak kupić dobre buty online

Jak kupić dobre buty online

Fot: Shutterstock

Zakupy online to błogosławieństwo współczesnych czasów. Choć akurat buty są trudne do kupienia przez Internet. Lubimy je mierzyć. 

Zobaczyłaś w Internecie te wyjątkowe i wymarzone buty? Zanim naciśniesz „kupuję”, sprawdź, czy będą na Ciebie pasować. Stopy różnią się od siebie długością, szerokością oraz wysokością podbicia.

Zmierz stopę

Zmierz stopę. Weź kartkę papieru, połóż ją na twardej powierzchni, a potem postaw na niej stopę i obrysuj. Tak samo zrób z drugą stopą. Chociaż pozornie takie same stopy mogą się nieco różnić. Pamiętaj, że jeśli chcesz kupić szpilki, kozaki czy inne buty na obcasie, powinnaś mierzyć stopę bosą. Gdy planujesz zakup butów sportowych, kozaków – w skarpetce. Kiedy już zrobisz obrys, zmierz linijką odległość pomiędzy piętą a końcem dużego palca oraz szerokość w najszerszym miejscu stopy.

Określ rozmiar

Kiedy masz już określone wymiary stopy, sprawdź rozmiar. W wielu sklepach internetowych znajdziesz tabele, które dokładnie określają szerokość i długość stopy i przypisują im konkretne rozmiary.  Zwracaj też uwagę, szczególnie w sklepach zagranicznych, czy dana marka nie operuje własną rozmiarówką, która może różnić się nieco od standardowej.

Kto pyta nie błądzi

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytaj dział obsługi klienta, albo telefonicznie, albo mailem.

Czytaj regulamin sklepu

Upewnij się, że sklep ma jasno określone zasady i możliwość zwrotu butów. W razie niedopasowania, zawsze będziesz mogła je odesłać albo wymienić na inne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.