Jak działa herbata biała, czerwona, zielona, czarna

Herbata na urodę

Fot: Flickr/Maks Karochkin

Regularne picie herbaty ma duże zalety. Herbata łagodzi stres, dodaje energii, łagodzi alergie, pozytywnie działa na skórę. Zobacz, jak jeszcze działa herbata.

Biała herbata

Nazywana jest często szampanem wśród herbat. Robiona jest wyłącznie z młodych liści. Nie przechodzi procesu fermentacji, dlatego zachowuje większość ze zdrowych substancji obecnych w liściach. Ma najmniejszą ilość kofeiny, za to dużo antyoksydantów zatrzymujących proces wczesnego starzenia. Biała herbata zapobiega uaktywnieniu się enzymów rozkładających elastynę i kolagen, a tym samym powstawaniu zmarszczek. To właśnie dlatego jest często składnikiem wielu kosmetyków. Okłady z białej herbaty zmniejszają zaczerwienienia i zapalenia skóry.

Zielona herbata

Ma dużo antyoksydantów, minerałów, witamin i katechin, przeciwdziałających procesowi starzenia. Przeciwdziała negatywnym skutkom promieni UV na skórze, doskonale ją nawilża, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych. Ma o połowę mniej kofeiny niż czarna herbata. Daje zdrowy zastrzyk energii, oczyszcza organizm z toksyn, sprawia, że skóra jest zdrowo zarumieniona. Wychładza organizm, dlatego jest doskonałym napojem na lato.

Czerwona herbata

Lekko cierpka w smaku, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Przeciwdziała starzeniu, oczyszcza organizm z toksyn, stąd często jest składnikiem kosmetyków, takich jak np.: oczyszczające toniki. Maseczka z herbaty pomoże doskonale nawilżyć skórę i bezpośrednio dostarczy jej przeciwutleniaczy.

Czarna herbata

Regularne picie czarnej herbaty oczyści układ trawienny i moczowy. Czarna herbata ma właściwości odkażające, dlatego często pomaga w zatruciach pokarmowych czy grypie żołądkowej. W kubku herbaty znajdziesz też teaflawinę, która poprawia funkcje poznawcze mózgu, reguluje poziom cholesterolu we krwi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.