Jak dobrze wykorzystać wódkę

Jak dobrze wykorzystać wódkę

Fot: photogenica

Wódka jest najpopularniejszym z mocnych alkoholi w naszym regionie Europy. Statystyczny Polak wypija rocznie 10,3 litra czystego alkoholu (źródło: OECD). Większość z nas kojarzy ją z dobrą imprezą i potencjalnym bólem głowy następnego dnia. Jednak wódka może mieć na nas też pozytywny wpływ. Wiesz jak ją wykorzystać?

– Gorzka wódka ziołowa – pita bez żadnych dodatków – znacznie przyspiesza trawienie. Gorzki alkohol pobudza trawienie, a z czasem wzmacnia układ pokarmowy. Wystarczy kilka kropli zaaplikowanych bezpośrednio na język.

– Zmniejsza ból zęba. Posmarowanie bolącego zęba wacikiem zanurzonym w alkoholu przynosi niemalże natychmiastową ulgę.

– Polepsza stan włosów, stąd często znajdziesz alkohol w tonikach i odżywkach do włosów. Toniki na bazie alkoholu usuwają zanieczyszczenia z włosów i stymulują ich wzrost. Domowa mieszanka? Wystarczy, że dodasz kieliszek wódki do szamponu i mocno wstrząśniesz.

– Wódka działa dobrze jako środek ściągający. Jeśli chcesz ściągnąć pory i odświeżyć skórę, od czasu do czasu przemyj ją wacikiem nasączonym czystą wódką. Nie rób tego jednak zbyt często, inaczej alkohol wysuszy skórę.

– Przecierając stopy nasączoną wódka chusteczką, pozbędziesz się przykrego zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.