Jak dobrze spać w upale

Jak dobrze spać w upale

Fot: Pixabay

Wysokie temperatury utrzymują się nawet po zachodzie słońca, utrudniając przespanie całej nocy. Jak się okazuje, aby dobrze spać w upale, warto zjeść na kolację jajka.

Fala upałów wydaje się nie mieć końca. Wysokie temperatury utrudniają funkcjonowanie w ciągu dnia, ale też przespanie spokojnie całej nocy. Podobno pomóc może kolacja, to, co na nią zjemy.

Według Daily Mail Australia najlepszym wyborem są jajka. To naturalny środek uspokajający, białka z jajek wspierają też produkcję melatoniny i przygotowują twój organizm do snu. Jajka są też bogatym źródłem tryptofanu, aminokwasu, który przekazuje do mózgu wiadomość o zakończeniu dnia i pomaga przespać całą noc bez przerw.

Nie jedz wieczorem lodów, nawet jeśli wydają się idealnym posiłkiem na upały. Dają szybki efekt chłodzenia, aby je strawić organizm musi jednak wygenerować ciepło, które odczujesz nawet kilkanaście minut po skończeniu jedzenia. „Trawienie pokarmów wysokokalorycznych zwiększa temperaturę ciała”, czytamy w Daily Mail Australia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.