Jak dobrać właściwy podkład do twarzy

Czy wiesz, że…?

Zadaniem podkładu nie jest wyrównanie struktury skóry, ale jej kolorytu. Podkład nie jest od tego, aby tuszować niedoskonałości cery (wypryski, blizny czy przebarwienia), służy temu korektor. A za wyrównanie struktury, odpowiedzialna jest baza do makijażu. Pędzel do nakładania podkładu powinien być płaski, nie zbyt gęsty i mieć domieszkę włosia syntetycznego. Taki aplikator nie będzie pochłaniał dużych ilości kosmetyku, będzie sztywniejszy i bardziej precyzyjny.

Rodzaj podkładu a typ cery

W miejscu takim jak drogeria stacjonarna lub drogeria internetowa, możemy znaleźć różne rodzaje podkładów do twarzy, np. rozświetlające, matujące i nawilżające. Podkład zawsze dobieramy do typu cery oraz jej potrzeb i wymagań. Pierwszym krokiem doboru podkładu jest określenie czy nasza cera jest sucha, mieszana, tłusta czy wrażliwa. Cera sucha lubi podkłady nawilżające. Osoby o cerze tłustej lub mieszanej powinny wybierać formuły beztłuszczowe (tzw. oil free). Do cery wrażliwej najlepiej wybierać lekkie podkłady bezzapachowe, które nie zawierają chemicznych dodatków.

Zwróć uwagę na niedoskonałości

Rodzaj skóry to nie wszystko. Na wybór podkładu wpływ mają także wszelkie niedoskonałości. W przypadku rozszerzonych porów, powinniśmy wybierać formuły o pół tonu lub o ton jaśniejsze od koloru twarzy. W takim przypadku należy unikać także podkładów rozświetlających, które uwydatnią wszelkie nierówności skóry. Jeżeli na skórze widoczne są przebarwienia, sięgajmy po fluidy z żółtym barwnikiem. Osoby z cerą dojrzałą, nie powinny sięgać po podkłady matujące, ponieważ będą one eksponowały zmarszczki. W takim przypadku lepiej decydować się na produkty, które mają składniki pielęgnujące cerę: minerały, witaminy i filtry UV.

Jak dobrać kolor podkładu?

Podkład powinien mieć dokładnie taki sam kolor, jak odcień naszej skóry. Częstym błędem jest testowanie koloru fluidu na dłoni lub tylko na twarzy. Kolor skóry na dłoniach różni się od koloru twarzy. Wybierając kolor podkładu, trzeba spojrzeć na siebie kompleksowo i dobrać taki kosmetyk, którego odcień będzie pasował do twarzy, szyi i dekoltu. Po nałożeniu fluidu twarz nie powinna odcinać się od pozostałych części ciała. Jak przetestować taki produkt? Najlepiej nałożyć trzy wybrane odcienie podkładu na trzy palce – wskazujący, środkowy i serdeczny i przeciągnąć kosmetyki od policzka aż po dekolt. Produkt, który w świetle dziennym będzie najmniej widoczny, jest dla nas najbardziej odpowiednim kosmetykiem.

Zobacz także: Akcesoria do makijażu

Przeczytaj także

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.