Jak dbać o zęby. Mycie pastą nie wystarczy

fot. mat.pras. Curaprox

Czy możemy zrobić jeszcze coś więcej dla prawidłowej higieny jamy ustnej i zdrowia naszych zębów, jeśli w naszej łazience znajduje się szczoteczka manualna, szczoteczka jednopęczkowa oraz szczoteczki międzyzębowe?

Zdecydowanie tak! Higienę warto uzupełnić o dobrany do naszych potrzeb płyn do płukania jamy ustnej, który pomoże nam w skutecznej kontroli biofilmu oraz płytki nazębnej, nić dentystyczną umożliwiającą doczyszczenie bardzo ciasnych przestrzeni międzyzębowych, a także …skrobaczkę do języka. Z tymi bohaterami drugiego planu mamy gwarancją pięknych i zdrowych zębów i dziąseł.

Płyn do płukania jamy ustnej

Antybaketryjny płyn do płukania to jeden z najlepszych przyjaciół naszych zębów i dziąseł. Nie tylko zapewnia doskonałą ochronę przeciwko wszelkim rodzajom bakterii, ale jednocześnie skutecznie usuwa biofilm i zapobiega jego ponownemu tworzeniu. Takie właśnie są płyny z najnowszej linii Perio Plus+ marki Curaprox, które dzięki zawartości naturalnych składników walczą z płytką nazębną i próchnicą, a także chronią błonę śluzową i dziąsła. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po jeden z aż czterech płynów z tej linii. W każdym z nich znajdziemy działający silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie Citrox®, będący naturalnym składnikiem wyekstrahowanym z gorzkich pomarańczy oraz redukującą płytkę nazębną chlorheksydynę. Bezalkoholowy roztwór Perio Plus+ zawiera także PVP-VA (octan winylu), który tworzy warstwę ochronną na zębach, dziąsłach i błonie śluzowej, a w połączeniu z ksylitolem zapewnia aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Na korzyść linii przemawia także mocno odświeżający smak płynów, dlatego watro dodać jeden z nich do naszej codziennej higieny. Z ich pomocą zwalczymy również przewlekłe stany zapalne jamy ustnej, a także przygotujemy się do zabiegów stomatologicznych.

Nić dentystyczna

Dbając o zęby powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie przestrzenie międzyzębowe są takie same, należy więc rozważyć najlepsze metody oczyszczenia dla każdej z nich. Są takie sytuacje, w których nić dentystyczna staje się koniecznością, jest ona bowiem niezwykle efektywna w bardzo ciasnych przestrzeniach. Z użyciem nici możemy wyczyścić nawet najmniejsze przestrzenie, do których nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka międzyzębowa. Pamiętajmy jednak, że nicią możemy skutecznie wyczyścić jedynie pomiędzy przednimi zębami, natomiast między trzonowymi lepiej sprawdzi się szczoteczka międzyzębowa.

Skrobaczka do języka

Skrobaczka do języka wyjątkowo skutecznie pomaga zwalczać nieprzyjemny zapach z ust i to już od pierwszego użycia. Nieświeży oddech spowodowany jest bowiem bakteriami beztlenowymi, ukrytymi w starej płytce nazębnej zalegającej w przestrzeniach międzyzębowych i porach języka. Płaski kształt skrobaczki dopasowuje się do ust nie powodując mdłości dzięki czemu skrobaczka zapewnia skuteczne czyszczenie grzbietu języka.

1 Comment

  • Basiek6 napisał(a):

    U nas zagościła szczoteczka soniczna i irygator w poprzednim roku. Ogromna różnica, nie wiem czy to oba urządzenia tak zadziałały, czy się to jakoś tak uzupełnia dobrze. Tak czy siak polecam szczoteczka Syaoss a irygator TrueLife

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.