Jak dbać o włosy latem

Jak dbać o włosy latem

Fot: Photogenica

W letniej pielęgnacji ważna jest ochrona przed słońcem. Niezabezpieczone włosy stracą sprężystość i połysk. Woda wyparuje z nich tak szybko jak z garnka pozostawionego na środku pustyni.

Kiedy tylko robi się ciepło i słonecznie, zaczynaj stosować kosmetyki do włosów z filtrami. Pod wpływem promieniowania UV słabną włókna keratynowe, włosy robią się porowate, szybko zaczyna uciekać z nich woda, wolne rodniki zaczynają wyrządzać szkody. Oprócz filtrów, kosmetyki do letniej pielęgnacji włosów powinny zawierać: ceramidy, witaminy A, B, E, F, olej jojoba.

Noś czapkę

Czapka, chusteczka, kapelusz z szerokim rondem – staraj się zawsze nosić nakrycie głowy. Raz że wzmacniasz ochronę włosów, a dwa – chronisz twarz. Noszenie nakrycia głowy szczególnie poleca się osobom z włosami farbowanymi. Pod wpływem słońca farba szybciej płowieje. Nakrycie głowy powinno być jasne i przewiewne.

Nie wychodź na słońce z mokrą głową

Krople wody ogniskują promienie słońca, działają jak soczewka. Zwiększają działanie szkodliwego promieniowania. 

Pilnuj diety

Pewnie masz dość czytania o tym, co masz jeść, ale diety przemilczeć nie można. Na pierwszym miejscu są ryby (mają kwasy omega-3, witaminy A, D, B), jajka (bogate w żelazo), marchew i rośliny strączkowe (mnóstwo witamin). Najlepiej jeść je cały rok, ale latem to twoje must have.

Dodatkowo:
• Co kilka godzin spryskaj włosy mgiełką z filtrem UV, stosuj ją zawsze po wyjściu z kąpieli.
• Przed wakacjami przytnij końcówki, włosy farbuj najpóźniej dwa tygodnie przed wyjazdem.
• Szampon – im delikatniejszy, tym lepiej
• 1-2 razy w tygodniu konieczna maska odżywcza

Jak dbać o włosy latem

Picture 1 of 7

Cece, maska do włosów

Przeczytaj także

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.