Jak dbać o farbowane włosy

Farbowane włosy

Fot: Flickr/Betsy Jons

Kilka rad, które pomogą pielęgnować farbowane włosy. Przedłużą trwałość farby, głębię koloru i zapobiegną utracie kondycji włosów.

1.Użyj dobrej farby.

Tym bardziej, jeśli idziesz do nowego fryzjera. Upewnij się, że korzysta wyłącznie z farb najwyższej jakości. Kolor utrzyma się zdecydowanie dłużej niż przy stosowaniu gorszych farb czy szamponów.

2. Nie myj włosów po farbowaniu.

Staraj się poczekać przynajmniej 2 dni. W ten sposób dasz farbie dużo czasu na osadzenie się na włosach. Dodatkowo utrzyma go prostownica, najlepiej zastosowana zaraz po wysuszeniu farbowanych włosów.

3. Stosuj dobry szampon.

Najlepiej taki, przeznaczony właśnie do pielęgnacji farbowanych włosów. Specjalnie skonstruowane preparaty (np.: wyciągi z kasztanowca czy rumianku) utrwalą kolor. Płucz głowę letnią wodą, ta gorąca otworzy łuski włosów i przyspieszy wypłukiwanie koloru. Jeśli to możliwe, staraj się rzadziej myć włosy (raz na 2-3 dni), w ten sposób kolor będzie wolniej się wypłukiwał.

4. Koniecznie stosuj odżywkę.

Włosy farbowane szybciej wchłaniają, ale też uwalniają wilgoć. Wcieraj odżywkę po każdym myciu, szczególnie w bardziej wrażliwe końcówki włosów. Na suchych włosach możesz stosować też spray nawilżający.

5. Unikaj siarczanów w kosmetykach.

Siarczany mogą wypłukiwać kolor. Zawierają też sól, która pozbawia włosów nawilżenia.

6. Chroń się przed słońcem.

Promienie UV sprawiają, że kolor szybciej blednie. Wybieraj kosmetyki zawierające filtr przeciwsłoneczny lub witaminy, które odżywią włosy i dodatkowo ochronią je przed uszkodzeniem. Zakładaj nakrycie głowy.

7. Nie farbuj za często.

Nie stosuj farby częściej niż raz na 5-6 tygodni, inaczej możesz uszkodzić włosy. Na odrosty stosuj sprey na odrosty.

1 Comment

  • Elen pisze:

    Ja dodam: użyj miękkiej wody do mycia włosów, u mnie pomogła wymiana wody twardej na miękką, jak to zrobiłam? Kupiłam filtr prysznicowy, polska firma Fitaqua ma taki w swojej ofercie i teraz woda nie wysusza mojej skóry i włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.