Jak chronić włosy przed chlorowaną wodą

jak chronić włosy przed chlorem w basenieienie

©oneinchpunch/Bank zdjęć Photogenica

Pływanie jest zdrowe, tyle że pływanie w chlorowanym basenie szkodzi włosom. Wiesz dlaczego?

Chlorowana woda ma silne właściwości utleniające. Chlor wysusza włosy, pozbawia je witaminy E i naturalnych olejów. Wystawione na regularną ekspozycję chloru, włosy mogą tracić kolor, stają się trudne do rozczesania, wysuszone, słabe i przyklapnięte. Nie wszystkie włosy reagują na chlor w podobny sposób. Najbardziej narażone są włosy po zabiegach chemicznych po trwałej, farbowaniu czy rozjaśnianiu.

Jak chronić włosy przed chlorowaną wodą

– Wybieraj baseny na otwartym powietrzu. Chlor ma w nich mniejsze stężenie, bo paruje. Jeśli chodzisz na basen zakryty, powinien być dobrze wentylowany.

– Noś czepek, najlepiej model z silikonu czy lateksu. Chroni włosy przed kontaktem z wodą. Przed założeniem czepka możesz też nałożyć na włosy odżywkę – zapewnią dodatkową ochronę.

– Jeśli pływasz w chlorowanym basenie, nie masz czepka, przed wejściem koniecznie zmocz włosy pod prysznicem w chłodnej wodzie. Zamknie ona łuski włosów i będą mniej narażone na działanie chloru.

– Nałóż na włosy olejek kokosowy. Utworzy barierę ochronną i zabezpieczy włosy przed działaniem chloru. Taką samą barierę otworzy odżywka z dużą ilością silikonu.

– Po wyjściu z wody umyj włosy szamponem (na rynku znajdziesz też szampony neutralizujące chlor we włosach).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.