Jak będziemy dbali o urodę w przyszłości

Kosmetyki przyszłości

Fot: lorealparisusa.com

Chcesz drukować swoje kosmetyki? Otwierać drzwi za pomocą chipów na paznokciach? Mieć lustro, które wybierze za ciebie odpowiedni krem? To wcale nie jest science fiction. Wiele tego typu rozwiązań wykorzystuje się już dziś.

Drukarki 3D

Drukarka 3D

Fot: Flickr/Creative Tools

Na drukarce 3D podobno można wydrukować wszystko. Nic dziwnego, że jej działanie testują też producenci kosmetyków. Jeśli wierzyć ich zapowiedziom, wkrótce będziesz mogła sama zaprojektować i wydrukować cienie, błyszczyki czy puder. Wiele firm już projektuje specjalne serie tuszy do drukarek, z których będziesz mogła tworzyć swoje wymarzone kosmetyki.

Inteligentne lustra

Panasonic Mirror

Panasonic/IFA 2014

Chcesz spróbować nowego koloru cieni, ale boisz się, że będziesz źle wyglądać? Inteligentne lustro pozwoli przetestować ci makijaż przed zakupem. Specjalną aplikację ma już w swojej ofercie L’Oreal. Makeup Genius sczytuje cechy twojej twarzy a potem pokazuje na ekranie tabletu czy telefonu, jak będziesz wyglądać w różnych stylizacjach. Podobną technologię wykorzystuje też Sephora. W Stanach Zjednoczonych możesz skorzystać z wirtualnego lustra 3D, które pokazuje, jak twoja twarz komponuje się z różnymi cieniami i kolorami. Najbardziej zaawansowane lustro opracował Panasonic. Magic Mirror sczytuje nie tylko kontury twarzy, ale też rozpoznaje jej niedoskonałości: wysypki, zaczerwienienia, krostki czy zmarszczki. Proponuje kosmetyki, które pozwolą nam je ukryć lub zwalczyć.

Chip w paznokciach

Metaverse Makovers

Fot: Metaverse Makovers

Różne stylizacje możesz też wypróbować na paznokciach. To zasługa firmy Metaverse Makovers, która powiązała nakładane na płytkę tipsy z aplikacją na telefon. Wystarczy zeskanować je smartfonem, aby przetestować nawet najbardziej szalone kombinacje manicure. Na paznokcie już planowany jest specjalny chip, dzięki któremu jednym ruchem ręki będziesz mogła otworzyć drzwi samochodu, garażu, zgasić lub zapalić światła w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.