Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia.

 

książka Iwan Konwicki
fot. mat. prasowe

 

Najsłynniejszy kot wśród celebrytów, największy celebryta wśród kotów. Trudno uwierzyć, że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego. To pełnoprawny członek rodziny Konwickich, przez dziewiętnaście lat zamieszkały przy ulicy Górskiego w Warszawie. O jego względy zabiegali Dygat i Holoubek. W stanie wojennym dostawał zagraniczne paczki ze smakołykami. Całkiem niedawno jego życie stało się podstawą musicalu-horroru Zwierzoczłekoupiory.

Jego historię wydobyto z tekstów Tadeusza Konwickiego, opatrzono ją ilustracjami Danuty Konwickiej i tak oto odkryto… biografię kota Iwana.

Kultowe teksty Tadeusza Konwickiego i ilustracje Danuty Konwickiej układają się w zupełnie nową książkę, ukrytą przez Tadeusza Konwickiego w jego najsłynniejszych powieściach. Genealogię Iwana rekonstruuje prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza Ludwika Włodek. O tym, jak Iwan sprawił, by jego biografia wreszcie ujrzała światło dzienne, opowiada córka autorów Maria Konwicka.

 

Tadeusz Konwicki – pisarz (autor m.in. Małej apokalipsy), scenarzysta i reżyser (m.in. filmów Ostatni dzień lata, Jak daleko stąd, jak blisko, Salto).

Danuta Konwicka – graficzka, ilustratorka książek. Żona Tadeusza Konwickiego, córka Alfreda Lenicy i siostra Jana Lenicy.

 

Wydawnictwo ZNAK

Opis pochodzi od Wydawcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.