Ile trzeba pić wody

 

Ile trzeba pić wody

Fot: Photogenica

To, ile powinnaś pić wody, zależy od twojego stylu życia i miejsca zamieszkania.

Woda stanowi średnio 60% masy ciała. Jest nam niezbędna. Pomaga w procesach trawiennych i metabolizmu. Nawilża i zabezpiecza gałki oczne, mózg czy rdzeń kręgowy. Pomaga rozprowadzić tlen do komórek ciała. Zapewnia piękną, zdrową i elastyczną skórę, pomaga opóźnić procesy starzenia. Ile pijesz jej na co dzień? Według statystyk większość z nas pije albo za mało wody, albo za dużo. Jeśli pijesz jej za mało, odwodnisz organizm. Będziesz zmęczona i śpiąca, będziesz odczuwać suchość w ustach, mocz zmieni kolor na bardzo ciemny. Jeśli pijesz za dużo wody, możesz zaburzyć gospodarkę elektrolityczną organizmu i pracę nerek. Przesadne spożycie wody może doprowadzić do mdłości, wymiotów i biegunki.

W zależności od stylu życia i klimatu

Przez wiele lat słyszałaś na pewno przekaz, że każdy człowiek powinien pić ok. 2 litrów wody dziennie. Dzisiaj to już nieaktualne. Naukowcy zmienili zdanie i radzą, aby ilość wody dostosować do takich czynników jak waga, codzienna aktywność i klimat, w jakim mieszkasz. Według organizacji IoM (Institute of Medicine) zdrowa, dorosła kobieta żyjąca w umiarkowanym klimacie powinna pić 2.7 litrów wody dziennie. Żyjący w tych samych warunkach mężczyzna musi pić 3.7 litrów wody. Mieszkańcy cieplejszych klimatów powinni dodać do tej ilości 330 ml wody więcej, sportowcy (dane American College of Sports Medicine) dodać 300 ml na każde 30 minut uprawiania sportu.

Nie możesz przekonać się do picia większej ilości wody? Dodaj do niej pokrojone cytrusy, zioła. Pomarańcza lub kilka listków mięty odmienią jej smak. Jedz ogórki, arbuzy, truskawki – wszystkie składają się z ok. 90 procent wody.

1 Comment

 • Marek pisze:

  I nic. Wciąż co roku to samo. Wczesna wiosna Alergia a lekarze każą mi przyjmować leki po których jestem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w dobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) … już wyjaśniam … stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji
  alergicznych
  -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie
  kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie
  aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne … syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl maja najtańsza wysyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.