Ile kawy możesz pić

Ile kawy możesz pić

Fot: Photogenica

Pijesz kawę każdego dnia, ale masz wyrzuty sumienia, że to niezdrowe. Według najnowszych badań możesz pić nawet 4 filiżanki dziennie!

Naukowcy od lat analizują wpływ kawy na zdrowie, dochodząc do bardzo sprzecznych wniosków. Niektóre wyniki badań (np.: The British Medical Journal) wskazują, że osoby pijące kawę chorują rzadziej na niektóre choroby, inne skłaniają do odstawienia czarnego trunku. Jak więc jest naprawdę? Nad problemem postanowili pochylić się naukowcy z brytyjskiego uniwersytetu w Southampton, analizując 200 wyników wyników badań. 

Jakie są ich wnioski? Podobno kawa znacząco zmniejsza ryzyko chorób serca. Możesz pić nawet 4 filiżanki dziennie! Świat nauki, a nawet sami autorzy badań apelują jednak, żeby do wyników podchodzić ostrożnie. – „Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, że to właśnie kawa jest powodem zmniejszenia ryzyka chorób serca. Musimy brać pod uwagę też takie czynniki jak wiek, palenie papierosów czy uprawianie sportu”, powiedział profesor Paul Roderick, współautor badań.

 

1 Comment

  • Eliza pisze:

    Ja staram się jednak z kawą ograniczać i nie pić jej za dużo bo wiadomo, że nie jest to najzdrowszy napój, a z drugiej strony bardzo ją lubię i różnych rodzajów mam naprawdę sporo, moim ostatnim odkryciem jest kawa konopna z nasionamari- bardzo aromatyczna i zdecydowanie inna niż wszystkie, których próbowałam do tej pory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.