H&M produkuje ubrania z… krowich placków

H&M produkuje ubrania z… krowich placków

Fot: Flickr/ Mike Mozart

Najnowsza kolekcja sieci powstanie z materiału zrobionego wyłącznie z krowich odchodów. To część transformacji H&M w firmę w pełni ekologiczną.

Większość osób nazywa go po prostu materiałem z kupy, ma on jednak swoją nazwę. Mestic to pomysł holenderki Jalili Essaidi. Powstał w wyniku ekstrakcji celulozy z krowich odchodów, jest podobno miękki i bardzo wytrzymały. W zamyśle autorki miał posłużyć jako baza do najnowszej linii haute couture, ale do współpracy (po wygranej nagrodzie Global Change Awards) Essaidi zaprosiła właśnie sieć H&M. „Naukowcy od wielu lat próbują rozwiązać problem nadwyżki krowich odchodów, ale po raz pierwszy jesteśmy w stanie przerobić je na coś wartościowego w codziennym życiu” – podkreśla dumna Jalili. Swoje zadowolenie wyraziła też oficjalnie sieć H&M, która do 2040 roku ma być firmą całkowicie ekologiczną. „Aby nasza praca miała znaczenie, musimy być wizjonerami, przesuwać granice swoich ambicji i być coraz lepszymi. Wyznaczyliśmy sobie 2040 rok jako datę, kiedy będziemy korzystać wyłącznie z ekologicznych zasobów. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć efekt końcowy” czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

No i masz krowo placek.

Przeczytaj także

1 Comment

  • Sabi napisał(a):

    no nieźle… 🙂 ja tam akurat rzadko zaglądam ale chyba będzie warto wejść 😛 po Drodze do Hexeline bo to jednak jest mój target 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.