H&M Conscious Exclusive 2018

H&M Conscious Exclusive 2018

Fot: H&M

Jest to już siódma kolekcja Conscious Exclusive, która oferuje klientom ekskluzywne ubrania, jednocześnie pokazując rosnące możliwości zrównoważonej, innowacyjnej mody. Do takich materiałów jak TENCEL™, poliester z recyklingu i organiczny len, H&M dołącza ECONYL® i srebro z recyklingu. Delikatna, gładka tkanina z ECONYL® została wykorzystana do uszycia pięknej białej koronkowej sukni ślubnej oraz romantycznej, ciemno-niebieskiej, koronkowej mini-sukienki z długimi rękawami. Tymczasem srebro pochodzące z recyklingu pojawia się w delikatnej biżuterii inspirowanej ruchem Arts and Crafts.

Innowacje, dzięki którym powstają nowe rodzaje bardziej przyjaznych środowisku materiałów są zadziwiające. Srebro pochodzące z recyklingu jest wytwarzane ze złomu metali przy minimalnym wpływie na środowisko. Z kolei ECONYL®, włókno nylonowe w 100% odzyskane z sieci rybackich oraz odpadów nylonowych, pomaga chronić oceany przed ich zaśmiecaniem. Wykorzystanie tych innowacyjnych materiałów w naszej kolekcji Conscious Exclusive jest świetnym przykładem na to, jak można połączyć najnowszą technologię z tradycyjnymi technikami, osiągając spektakularne rezultaty” – mówi Ann-Sofie Johansson, doradczyni kreatywna w H&M.

H&M Conscious Exclusive 2018

Kolekcja Conscious Exclusive 2018 czerpie inspirację z twórczego domu XIX-wiecznych szwedzkich artystów Karin i Carla Larssona. Domek Lilla Hyttnäs, z pięknymi obrazami i gobelinami, został zinterpretowany przez zespół projektantów Conscious Exclusive we współczesnym i przyciągającym uwagę zestawie pięknie wykonanej odzieży damskiej, butów i akcesoriów wykonanych z ekologicznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.