Hity w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna

Fot: Shutterstock

Zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają wielodniowego pobytu w szpitalu ani głębokiej narkozy. Warto z nich skorzystać, tym bardziej że opóźniają procesy starzenia i pomagają pozbyć się defektów urody. Oto zabiegi, na które najczęściej się deydujemy.

Lipolifting. To najbardziej nowoczesny sposób na wygładzenie bruzd czy zmarszczek. Często stosuje się go przy okazji modelowania (jednak nie powiększania) piersi lub sylwetki. Lipolifting polega na przeszczepianiu twojego własnego tłuszczu w miejsca, które wymagają korekty. Pobierany jest najczęściej z ud, brzucha i pośladków (stąd lipolifting jest często stosowany razem z liposukcją), odpowiednio przygotowany i ponownie wstrzykiwany. Skóra nabiera jędrności, jest bardziej napięta. Cena zależy od ilości pobieranego tłuszczu i miejsca do korekcji. Może sięgać kilku tysięcy złotych.

Mapowanie znamion. Profilaktyka jest jednym z najsilniejszych trendów, także w medycynie estetycznej. Lekarze zalecają kontrolować skórę i znamiona co najmniej dwa razy do roku. Teraz można to zrobić za pomocą cyfrowej dermatoskopii. Za pomocą specjalnego urządzenia FotoFinder lekarz wykonuje zdjęcia znamion. Obraz zostaje wprowadzony do komputera, poddany szczegółowej ekspertyzie i zarchiwizowany. Dzięki kolejnym porównaniom wychwytywane są wszystkie zmiany, pozwalając na wcześniejszą diagnostykę.

Mezoterapia. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów na opóźnienie starzenia. Swoje działanie zawdzięcza temu, że preparat wprowadzany jest bezpośrednio do skóry właściwej. To właśnie w ten sposób podejmuje skuteczną pracę. Stosowany jest na twarzy, szyi i dekolcie. Często pomaga też w leczeniu rozstępów czy żylaków.

Lifting . Kliniki medycyny estetycznej zachęcają do niego już nawet trzydziestolatki. To właśnie wtedy skóra staje się mniej jędrna. Nici liftingujące pomagają przywrócić jej wiotkość, stymulują też produkcję nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się nawet przez dwa lata, po tym czasie nici same się wchłaniają.

Usuwanie tatuaży. Popularność tatuaży skończyła się kilka dobrych lat temu. Coraz więcej osób żałuje pochopnej decyzji i chce je usunąć. Można to zrobić dzięki terapii laserowej. Usunięcie tatuażu wymaga kilku, maksymalnie kilkuminutowych zabiegów (przeprowadzanych w kilkutygodniowych odstępach), zależnie od koloru, barwników i rozmiaru tatuażu. Każdy zabieg rozjaśnia tatuaż o ok. 20 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.