Heroesque

Czasami jest taki dzień, gdy mam ochotę założyć na siebie śmieszny dres albo coś na totalnym luzie. Zazwyczaj sięgam po coś miękkiego, otulającego. Ostatnio odkryłam Heroesque – markę, która łączy wysokiej jakości tkaniny z charakterystycznym geekowym designem. Znajdziemy u nich bluzy, t-shirty z nadrukami oraz wygodne spodnie.

Tekst: Ewa Żmuda-Jankowska

Heroesque (showroom.pl)_9

Fankami kolekcji na pewno zostaną kobiety lubiące bawić się modą i włączają elementy pop kultury do swojego codziennego stylu. Zabawa formą graficzną połączona z dobrze skrojonymi formami basic to cechy charakterystyczne marki.

Heroesque (showroom.pl)_13

Nie od dziś wiadomo, że najtrudniejszą sprawą dla projektanta jest tworzenie kolekcji. Heroesque ma swoją filozofię, a jej finalny, komfortowy krój musi podkreślać kobiecą sylwetkę, dając efekt urban chic. Brzmi lekko i przyjemnie, jednak w rzeczywistości to wieloetapowy proces – od stworzenia spójnego projektu, poprzez wybór najlepszych jakościowo tkanin, po kontrolę wykończeń. Jak sami podkreślają: „Dla nas kluczowy jest ostateczny odbiorca”.

Heroesque (showroom.pl)_8

Inspirują się wszechobecną pop kulturą, czyli filmami, nowoczesnym dizajnem i komiksami. Heroesque łączy zabawne slogany, przedstawiając je w nowoczesny i charakterystyczny wizualnie sposób. Projekty powstają z wysokogatunkowej bawełny i wiskozy, są miłe w dotyku. Dla mnie ważne jest też to, że powstają w Polsce.

Heroesque (showroom.pl)_3

Jak Heroesque wyobraża sobie przyszłość marki?

„W najbliższej przyszłości planujemy poszerzyć ofertę, między innymi o jeszcze bardziej kobiece projekty, zachowując oczywiście charakterystyczny, graficzny styl i konwencję miejskiego szyku. Można spodziewać się zupełnie nowych modeli oraz długo oczekiwanej kolekcji męskiej.”

Heroesque (showroom.pl)_4

Ubrania Heroesque można dostać na platformie modowej Showroom.pl.

Artykuł pochodzi z ONLY YOU nr 3/2015:

only-you-nr3-2015-wiosna-anna-starmach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.