Herbaty dodające energii

herbata yerba Mate

fot. Czas na Herbatę

Wiosna to bez urokliwa i bardzo wyczekiwana pora roku. Budząca się do życia przyroda, dłuższe i bardziej słoneczne dni, a także coraz wyższe temperatury zachęcają do aktywności. Niestety, po długim sezonie zimowym nie zawsze mamy siłę i energię. Jak zatem przetrwać wiosenne przesilenie i dodać sobie wigoru? Pomocne będą naturalne napoje energetyczne: Yerba Mate i zielona herbata.

Moc w kolorze zieleni

Delikatna, aromatyczna zielona herbata to napój, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Stanowi doskonałe źródło składników mineralnych i przeciwutleniaczy, a także teiny, która działa równie pobudzająco jak kofeina i tak samo skutecznie dostarcza nam energii. U progu wiosny warto zatem wprowadzić nowy nawyk i każdy dzień rozpoczynać od filiżanki pysznej, dodającej witalności herbaty zielonej. Wielbiciele jej klasycznej wersji mogą sięgać po najwyższej jakości susz w czystej postaci lub też wybierać bardziej efektowne propozycje, jak „Kwiat szczęścia” marki Czas na Herbatę. Przed zaparzeniem ma kształt kulki. Po umieszczeniu w gorącej wodzie przekształca się w piękny rozłożysty kwiat. Oferuje zatem nie tylko dopływ energii, ale również wyjątkowe doznania smakowe oraz wizualne. Miłośnicy zielonej herbaty z dodatkami powinni w okresie wiosennego przesilenia wybierać susz z „pobudzaczami”, np. guaraną, żeń-szeniem lub cytryną. Pozytywny nastrój i moc do działania pomogą wzbudzić także energetyczne kompozycje, zawierające płatki bławatka, kawałki truskawki i kwiat słonecznika. Składniki te znaleźć można m.in. w kompozycji o nazwie „Wiosenna tęcza” marki Czas na Herbatę.

 

Yerba Mate

fot. Czas na Herbatę

Yerba Mate – energia w czystej postaci

Napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego, powszechnie nazywany Yerba Mate, to druga z propozycji, po którą warto sięgać w przypadku pozimowego rozleniwienia i braku energii. Zawarta w tym napoju mateina skutecznie pobudza do działania. Wpływa na redukcję uczucia zmęczenia, a także poprawia nastrój. Dobrze jest więc pić ją w momentach kryzysowych i w sytuacjach, gdy potrzebujemy maksymalnej koncentracji oraz błyskawicznej motywacji do działania. Yerba Mate stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej małej czarnej. W przeciwieństwie do kawy działa długofalowo i jednocześnie wzbogaca organizm w olbrzymie ilości cennych minerałów i mikroelementów.  Yerba Mate ma dość charakterystyczny smak i pierwsze spotkanie z nią może nie być w pełni satysfakcjonujące. Sezon wiosenny można zatem zacząć nieco łagodniej – od równie energetycznych kompozycji na bazie Mate i owocowych dodatków, jak np. produkty z linii „Yerba Mate Wild Power” marki Czas na Herbatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.