„Grand Union” Zadie Smith, zapowiedź

grand union zadie smith

fot. mat. prasowe

 

Kultowa brytyjska pisarka w „Grand Union” bez tabu mówi o seksualności, intymności, wolności. Każdy znajdzie w jej niezwykle aktualnych opowiadaniach coś, co pozwoli mu odkryć nieznaną prawdę o sobie.

Każdy z nas kocha inaczej. Myśli w inny sposób. Każdy z nas widzi co innego. Niesie swoją opowieść. Chłopczyk, który występuje z rodzicami w teatrze lalek. Transseksualista poszukujący gorsetu idealnego. Kobieta, która znalazła w sobie siłę, by odejść od kochającego męża. Zadie Smith dostrzega ich wszystkich, po mistrzowsku łącząc przenikliwe spojrzenie z wrażliwością na emocje. W Grand Union bez tabu mówi o seksualności, bada potrzebę intymności, poszukuje granic wolności. Balansuje na cienkiej linii między oddaniem a uzależnieniem.
Książka w tłumaczeniu na język polski ukaże się jeszcze w tym roku i wpisze w światową premierę. Nie mogłoby być inaczej, skoro opowiadanie otwierające tom, „Dialektyka”, rozgrywa się w Sopocie! Inspiracją dla pisarki był pobyt nad Bałtykiem podczas festiwalu Literacki Sopot 2018.

Zadie Smith (ur. 1975) – kultowa  i kochana przez czytelników brytyjska pisarka. Jej pierwsza powieść Białe zęby zdobyła nagrodę Whitbread First Novel Award dla najlepszego debiutu w 2000 roku i szturmem zdobyła listy bestsellerów na całym świecie. O pięknie (2005) i Swing Time (2016) otrzymały nominacje do Nagrody Bookera. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się również: Łowca autografów (2002), Jak zmieniałam zdanie. Eseje okolicznościowe (2010), Londyn NW (2014) i Widzi mi się (2018). 

Polska premiera „Grand Union”: 13 listopada

Tłumaczenie: Maria Makuch

Wydawnictwo ZNAK

Opis pochodzi od Wydawcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.