Gotowe projekty domów – czy to dobry wybór?

gotowe projekty domów
Nabycie gotowego projektu domu w dzisiejszych czasach jest dziecinnie proste. Projekt można znaleźć nie tylko na internetowych stronach, lecz także w prasie. Można też osobiście pofatygować się do biura, by wybrać spośród tysięcy ofert.

Możliwości jest wiele, warto jednak wcześniej poznać wszystkie wady i zalety takich gotowych rozwiązań, by dopasować dom do faktycznych potrzeb wszystkich mieszkańców.

Nim kupi się projekt

Kupując gotowy projekt od początku każdy inwestor wie czego może się spodziewać, dlatego warto usiać spokojnie z rodziną i dokładnie przeanalizować potrzeby każdego z mieszkańców. Czasem może okazać się, że jedna kondygnacja nie będzie komfortowa, a na etapie zakupu zawsze można zmienić koncepcję. Przeglądając katalogowe projekty metraż, ilość pokoi czy łazienek, a nawet sama konstrukcja dachu powinny być priorytetem, choć w większości przypadków do gotowych projektów można wnosić własne poprawki, oczywiście zatwierdzone przez dane biuro projektowe. Na pewno na uwagę zasługują projekty, które posiadają wizualizację 3D, która będzie odzwierciedleniem domu w rzeczywistości.

Zalety gotowych projektów

Na pewno dużym plusem jest fakt, iż projekt można mieć od ręki, to znaczy trzeba go tylko kupić. Tworzenie planów od podstaw jest czasochłonne i niestety pochłonie znacznie więcej środków finansowych, dlatego katalogowe domy cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Bogaty wybór rozwiązań można odnaleźć na studioatrium.pl , więc właśnie tam warto rozpocząć poszukiwania wymarzonych czterech ścian.

Do zalet należy zaliczyć również:

  • Możliwość otrzymania pełnego kosztorysu budowy. Każdy inwestor już na początku będzie wiedział, jaki wkład finansowy musi przygotować.
  • Możliwość wprowadzenia, oczywiście w miarę możliwości, poprawek. Można zmienić układ pomieszczeń itp. Takie poprawki nie są jednak darmowe i za ich naniesienie na plan trzeba zapłacić osobno.
  • Możliwość przedyskutowania planu z głównym architektem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
  • Cenę, bo wbrew pozorom projekty domów jednorodzinnych nie kosztują wiele.

Wady gotowych rozwiązań

Niestety, prócz licznych zalet, gotowe projekty domów mają też swoje wady. Wybrany dom katalogowy nie zawsze pasuje do warunków zabudowy, a to niestety jest przeszkoda nie do obejścia. O ile można zmienić układ wewnątrz, tak niestety nie można zmniejszyć powierzchni, a dysponując małą działką na pewno powstanie problem. Nanoszenie poprawek, jak już zostało wspomniane, wygeneruje dodatkowe koszty, a im więcej ich będzie, tym drożej wyjdzie inwestycja i fakt faktem gotowe rozwiązanie przestanie być po prostu opłacalne.

Cena gotowego projektu

Tutaj na pewno każdy inwestor będzie zaskoczony, bo gotowe projekty mogą być nawet dwukrotnie tańsze od tych tworzonych pod zamówienie. Oczywiście ostateczne koszty uzależnione są od rodzaju projektu i poziomu jego skomplikowania. Jeśli uda się dobrać projekt do potrzeb bez nanoszenia poprawek, to jak najbardziej takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę.


fot. materiały prasowe

artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.