Ginekologia – kliniczna a estetyczna

Ginekologia – kliniczna a estetyczna

fot. mat.pras.

Ginekolog to lekarz, który zajmuje się – najkrócej mówiąc – sprawami kobiecymi. Wciąż uchodzi on za specjalistę, którego powinnyśmy darzyć dużym zaufaniem. Choć etykieta ginekologa raczej nie uległa zmianie (a jeśli już, to na lepsze), to oblicza ginekologii nieco się rozwarstwiły. Dziś możemy mówić już o współistnieniu dwóch typów ginekologii – klinicznej oraz estetycznej. Jakie są ich cechy oraz zadania? I czym się od siebie różnią?

Już od paru ładnych lat w Polsce na wzór zachodni rozwijają się różne odnogi od głównych gałęzi medycyny. Dzięki temu mamy możliwość dokonania wielu zmian w naszym ciele. Możliwości te gwarantuje nam tak zwana medycyna estetyczna, w której skład wchodzą różnorodne działania i zabiegi.

Rozgraniczenie na medycynę kliniczną oraz estetyczną odbyło się również na polu ginekologii, gdzie możemy liczyć zarówno na pomoc stricte leczniczą, jak i skupioną na poprawie wyglądu i funkcjonalności naszych narządów intymnych.

Ginekologia kliniczna – cechy i zadania

Zapewne każda z nas zetknęła się z tym rodzajem ginekologii. Jest to dział ogólny i bardzo obszerny, dlatego też każda z kobiet skorzystała z pomocy ginekologa na różnych etapach swojego życia. Do ginekologa ogólnego udajemy się w celu badań, problemów z układem rozrodczym czy tez wtedy, gdy planujemy stosować odpowiednią dla nas antykoncepcję, albo też wtedy, gdy zaszłyśmy w ciążę. Do ginekologa tego udajemy się również w przypadku wystąpienia problemów takich jak zapalenia, infekcje (np. pochwy) czy urazy mechaniczne.

Ginekologia – kliniczna a estetyczna

fot. mat.pras.

Ginekologia estetyczna – cechy i zadania

Co innego wiąże się z tak zwaną ginekologią estetyczną. W jej kontekście będziemy mówili raczej o poprawianiu wyglądu i funkcjonalności narządów, a nie ratowaniu życia kobiety. Dzięki możliwościom, jakie daje ten odłam ginekologii, mamy szanse na to, aby poprawić jakość swojego życia – zarówno codziennego (związanego np. z miesiączkowaniem), jak i seksualnego (kiedy liczy się nasza pewność siebie, wygląd stref intymnych oraz jakość doznań). W takich sytuacjach najlepiej zaufać specjalistom takim jak Klinika Ambroziak.

Coraz więcej kobiet w Polsce decyduje się na skorzystanie z zabiegów ginekologii estetycznej. A jakie z nich są najbardziej popularne?

Oto one:

  • ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową
  • elektrokonizacja szyjki macicy
  • abrazja jamy macicy
  • lifting krocza
  • powiększenie punktu G
  • oraz zabiegi z wykorzystaniem takich technologii jak: Desirial czy Laser Mona Lisa Touch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.