Fluid, w kremie czy w sztyfcie – czym różnią się rodzaje podkładów do twarzy

fot. mat.pras.

W sklepach możesz znaleźć wiele rodzajów podkładów do twarzy – kremowe, w kamieniu lub fluidzie. Czym się od siebie różnią i jakie znaczenie ma to, na który się zdecydujesz? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Kiedy i jak stosować podkład do twarzy?

Podkład jest podstawą i zarazem wykończeniem codziennego makijażu. Zawierający kolorowe i wygładzające pigmenty kosmetyk pomaga ukryć niedoskonałości cery, wyrównać jej koloryt oraz fakturę. Pomaga chronić twarz przed szkodliwym promieniowaniem UV i sprawia, że makijaż lepiej i dłużej się utrzymuje. Dobór odpowiedniego podkładu może stanowić problem ze względu na mnogość odcieni i różne rodzaje konsystencji. Przyjrzyjmy się bliżej temu drugiemu zagadnieniu.

Podkłady – kremy tonujące

To kosmetyki przeznaczone głównie dla młodej i zdrowej cery. Jest to połączenie lekkiego podkładu z nawilżającym kremem. Nie posiada właściwości kryjących, jedynie subtelnie wyrównuje koloryt oraz podkreśla naturalny blask. Tak zwane kremy BB z zawartością pigmentów mogą stanowić zamiennik tradycyjnych podkładów w okresie letnim, kiedy mocny makijaż ma tendencję do spływania z twarzy.

fot. mat.pras.

Podkład – fluid

Fluidy są najpopularniejszymi rodzajami podkładów dostępnych na rynku. To po prostu podkłady w płynie, które zamknięte są w małych buteleczkach z pompką lub wyciskanych. Możesz znaleźć wiele rodzajów samych fluidów, specjalnie dopasowanych do różnych typów cery. Istnieją zatem podkłady lżejsze, bardziej oleiste oraz nawilżające. Taki kosmetyk zazwyczaj bardzo łatwo się nakłada i nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego odcienia. Fluidy często wzbogacone są również o odżywcze minerały, które wspomagają w walce z trądzikiem, przesuszoną skórą czy niedoskonałościami takimi jak przebarwienia lub pajączki.

Podkład kremowy

Przede wszystkim należy rozróżnić podkład kremowy i podkład znajdujący się kremie BB. Kosmetyk, o którym piszemy w tym punkcie posiada bardzo gęstą konsystencję, wymaga bardziej dokładnej aplikacji i jest mocno kryjący. Nie wysusza skóry i pomaga ukryć większość niedoskonałości, świetnie zatem sprawdza się dla osób z problemami skórnymi.

Zobacz też ranking podkładów do twarzy!

fot. mat.pras.

Podkłady w kompakcie i podkłady mineralne

Te rodzaje podkładów przypominają pudry matujące, jednak są od nich znacznie bardziej kryjące. Kosmetyki w kompakcie mogą pomagać zwalczać błyszczenie się twarzy, co pozwala na rezygnację z użycia pudru. Stosowanie tego rodzaju podkładu może jednak uwydatniać suchość skóry oraz zmarszczki. Podkłady minerale z kolei są doskonałym wyborem dla osób z wrażliwą cerą. Są lekkie i posiadają w swoim składzie odżywcze minerały. Są jednak bardzo słabo kryjące, ale za to nie uwydatniają niedoskonałości, idealnie wtapiając się w skórę.

Podkłady w sztyfcie

Przypominający korektor podkład w sztyfcie to idealny kosmetyk awaryjny, który zmieści się w Twojej torebce. Za jego pomocą możesz szybko poprawić makijaż w ciągu dnia. Nie posiada on jednak specjalnych właściwości kryjących i raczej nie nadaje się do pełnego wykończenia makijażu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.