Enzymatyczne pasty do zębów

pasty enzymatyczne

fot. mat.pras.

Jaka powinna być idealna pasta do zębów? Czy wszystkie składniki zawarte w przeciętnej paście są rzeczywiście niezbędne i – co najważniejsze – nieszkodliwe dla zdrowia?

Choć najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, wiele dostępnych na rynku past do zębów jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Okazuje się, że niektóre z nich nie tylko rysują szkliwo i podrażniają błonę śluzową jamy ustnej, ale także przyczyniają się do powstania aft. Idealna pasta dla zębów musi być nie tylko przyjemna w użyciu, ale także bezpieczna dla zdrowia. Takie wydają się być pasty enzymatyczne CURAPROX.

Po pierwsze: bez SLS!

SLS to bardzo mocno pieniący się środek czyszczący, który używany jest głównie w produkcji proszków do prania, szamponów, czy żeli pod prysznic. Z uwagi na silne i agresywne działanie atakuje błonę śluzową jamy ustnej przyczyniając się do powstawania bolesnych aft. Właśnie dlatego, enzymatyczne pasty CURAPROX są wolne od SLS!

Po drugie: z enzymami!

Enzymy są ważnym składnikiem śliny. Odgrywają istotną rolę w zwalczaniu bakterii oraz niszczeniu szkodliwych cukrów. Pasty Enzycal zawierają system trzech enzymów, które występują naturalnie w ślinie, co potęguje działanie ochronne. Po pierwsze zwalczają one szkodliwe bakterie, po drugie hamują rozwój nowych, i po trzecie opóźniają tworzenie się płytki nazębnej. Pasty Enzycal to mniej osadu, mniej kamienia nazębnego, a jednocześnie naturalna remineralizacja.

Po trzecie: niski współczynnik ścieralności!

Wskaźnik ścieralności pasty do zębów określa się w skrócie jako RDA (relative dentin abrasion). Wyższy wskaźnik ścieralności RDA daje lepszy efekt w usuwaniu płytki nazębnej, ale jednocześnie może powodować uszkodzenia szkliwa. Właśnie dlatego, należy unikać past do zębów ze współczynnikiem powyżej 70. Wskaźnik pasty do zębów Enzycal wynosi 30. CURAPROX czyści więc łagodnie i bezpiecznie dla szkliwa.

Po czwarte: przyjemny łagodny smak!

Pasty do zębów o bardzo intensywnym smaku, często zaburzają odczucia smakowe. Co więcej, mogą nawet podrażniać błonę śluzową jamy ustnej. Z tego powodu, pasta Enzycal zawiera jedynie niewielką ilość mentolu. Dzięki temu, espresso i sok pomarańczowy smakują tak jak powinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.