Endermologia i ujędrnianie skóry urządzeniami Vela Shape, Accent Prime, Endermologie lpg

fot. mat. pras.

Skóra wraz z upływem czasu na skutek działania grawitacji, zmian w strukturze, czynników atmosferycznych i naszego trybu życia, stopniowo traci jędrność. Staje się luźniejsza, mniej gęsta, przez co uwidaczniają się oznaki starzenia. I choć nawet medycyna estetyczna nie odnalazła jeszcze sposobu na cofnięcie czasu, to dysponuje ona całym arsenałem narzędzi, które pozwalają spowolnić procesy starzenia, odwrócić ich wizualne efekty i pobudzić skórę do naturalnej odbudowy.

Magdalena Wagner, kosmetolog kliniki Angel Factory opowiada jak najlepiej zadbać o ujędrnianie skóry.

Czy możemy cokolwiek poradzić na procesy starzenia skóry?

MW: Na sam proces starzenia, oczywiście nie. Nasza skóra nieustannie ulega przemianom, przebudowie i jest poddawana wielu czynnikom, które wpływają na jej stopniowe starzenie. Jednak jest wiele sposobów, żeby ten największy organ w ciele człowieka wyglądał lepiej, zdrowiej, młodziej. Żeby skóra była jak najdłużej jędrna i sprężysta, a przecież tak naprawdę nie chodzi nam o cofnięcie czasu, tylko o to, żeby jego efekty działania na skórę nie były zauważalne. Czyli mówiąc wprost: rezultatem, na którym nam zależy i który możemy osiągnąć dzięki medycynie estetycznej jest efekt naturalnego liftingu skóry. I w tej dziedzinie medycyna estetyczna i kosmetologia high-tech podsuwają wiele możliwości.

Na przykład jakich?

MW: To, w jaki sposób zdecydujemy się zadbać o ujędrnianie ciała, zależy od tego, na jaki efekt liczymy, jaki czas możemy poświęcić na terapię oraz jak szybko chcemy zobaczyć efekty. Istotne jest również to, czy chcemy zadziałać na skórę agresywnie, czy wolimy zacząć od zabiegów nieinwazyjnych, kosmetologicznych. Jako kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem uważam, że optymalnie jest zacząć właśnie od wysoko specjalistycznych zabiegów kosmetologicznych. Modelowanie ciała to w kosmetologii jeden z najważniejszych tematów – mamy więc całą masę urządzeń i zabiegów, które pozwalają pozbyć się wiotkości skóry i przywrócić jej naturalną młodzieńczą witalność. Zaczynając od złotego standardu w modelowaniu sylwetki, czyli masażu próżniowego najnowocześniejszym na rynku urządzeniem Endermologie LPG Alliance, poprzez bardzo silnie działające urządzenia: velashape, accent prime, sonoqueen czy wreszcie ultraformer. Każdy z tych zabiegów jest bardzo skuteczny – różnią się od siebie wykorzystaną technologią, długością trwania procedury, czasem osiągnięcia pierwszych efektów, ale tez przeciwwskazaniami do zabiegów.

Endermologia na przykład jest zabiegiem, który praktycznie nie posiada przeciwwskazań. Endermologię lpg możemy wykonywać właściwie zawsze, o każdej porze roku, bez względu na opaleniznę, przyjmowane leki czy inne czynniki, które często są przeciwwskazane przy innych zabiegach. Co ważne, przynosi rezultaty już po pierwszych trzech zabiegach – ale najlepsze efekty daje przy zastosowaniu jak najdłuższych cyklów zabiegowych. A procedurę możemy przeprowadzać nawet co drugi dzień. W przypadku Francji, skąd pochodzi endermologia, zwykło się mówić, że to nie zbieg – to styl życia. Francja jest dosyć specyficznym rynkiem, na którym cenione są przede wszystkim zabiegi całkowicie nieinwazyjne, naturalne, ale oczywiście skuteczne. Dlatego Endermologie LPG Alliance jest w tym kraju chyba najpopularniejszym zabiegiem kosmetologicznym.

Czy jako kosmetolog może pani doradzić, kiedy korzystać z wymienionych zabiegów?

MW: Oczywiście. Ponieważ są to zabiegi całkowicie nieinwazyjne, nieprzerywające ciągłości naskórka, możemy z nich korzystać niemal zawsze. Natomiast jeśli chodzi o samo wskazanie do zabiegu, to warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetologii, kiedy widzimy pierwsze oznaki wiotczenia skóry. Im szybciej rozpoczniemy terapię, tym lepiej reagować będzie nasza skóra i tym łatwiej utrzymać będzie długotrwałe rezultaty. Chociaż oczywiście terapię ujędrniającą możemy zacząć w każdym momencie. Specyficznym wskazaniem jest ujędrnianie skóry po odchudzaniu. Czy to po intensywnych treningach, czy po diecie, czy po zabiegach wyszczuplających. Jeżeli gwałtownie tracimy tkankę tłuszczową, skóra napotyka na podstawową trudność – nagle zniknęła warstwa podskórna, którą szczelnie opinała. Efekt: skóra staje się wisząca i przybiera postać nieestetycznych fałd. Zanim wchłonie się w naturalny sposób (przy poważniejszej utracie wagi może to się w naturalny sposób po prostu nie wydarzyć), minie mnóstwo czasu. To doskonały moment, żeby włączyć do odchudzania terapię ujędrniającą.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

MW: Proszę bardzo. Jeżeli interesuje państwa ujędrnianie skóry w Warszawie, zapraszamy na konsultacje i zabiegi do kliniki Angel Factory. Zapewniam, że zaopiekujemy się państwem w pełni profesjonalnie i podpowiemy najlepsze, indywidualnie skomponowane terapie ujędrniające.

Więcej informacji na temat endermologii i ujędrniania skóry urządzeniami Vela Shape, Accent Prime, Endermologie lpg na stronie http://angelfactory.pl/modelowanie-sylwetki/

(artykuł sponsorowany)

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.