Emolium Diabetix seria dla skóry diabetyków

kosmetyki dla diabetyków

W Polsce jest obecnie blisko 3 mln osób z cukrzycą, z czego ok. 1 mln niezdiagnozowanych. Aby poprawić komfort życia tych osób, marka Emolium poszerza swoje portfolio o linię Emolium Diabetix, przeznaczoną do pielęgnacji skóry suchej, odpowiednią dla diabetyków.

To pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Zgodnie z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) Polska zajmuje w Europie czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Większość chorych (ok. 90 %) stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym. U prawie wszystkich diabetyków, prędzej czy później rozwiną się powikłania skórne, spowodowane długoterminowym wpływem podwyższonego poziomu cukru zarówno na mikrokrążenie, jak i na strukturę kolagenu w skórze. Problemy skórne są jednym z pierwszych objawów cukrzycy, ponieważ to skóra najbardziej widocznie reaguje na nieprawidłową glikemię.

Jak mówi dr n. med. Agnieszka Szewczyk z warszawskiej kliniki Novaderm – „Praktycznie u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony lub uogólniony świąd skóry, związany głównie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej oraz nieprawidłowościami w obrębie gruczołów łojowych.” Z tego względu skóra diabetyka wymaga specjalnej pielęgnacji – dermokosmetyku, który będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie: silnie nawilży skórę (zbyt duża suchość może powodować świąd i ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją dzięki witaminom i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w dziedzinie pielęgnacji wymagającej skóry suchej, wrażliwej i atopowej, eksperci Emolium we współpracy z dermatologami i diabetologami opracowali nową linię Emolium Diabetix. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia. Kosmetyki zawierają:

  • kompleks Hydra 10, złożony z 10 składników nawilżających, w tym Urea i Aloe Vera, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie,

  • 10 witamin: A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP, benfotiaminę, aby prawidłowo odżywiać wymagającą skórę diabetyka,

  • prebiotyk Biolin, który pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry, regulując rozwój korzystnej mikroflory,

  • olej z rokitnika (krem do stóp),

  • olej macadamia (balsam do ciała).

Regenerujący krem do stóp Emolium Diabetix, cena 25 zł /100 ml

Wzmacniający balsam do ciała Emolium Diabetix, cena 35 zł/200 ml, 60 zł /400 ml

Ochronny żel do mycia Emolium Diabetix, cena 30 zł /200 ml, 60 zł /400 ml

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.