Eliksir Riche De L`Ocean

Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne alg znane są już wieków i mają swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Te morskie organizmy to cenne źródło wielu witam i składników mineralnych, korzystanie wpływających na kondycję naszej skóry. Zawiera je Eliksir Riche De L`Ocean.

Algi są bogate w minerały. Skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom. Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Unikalne zastosowanie w kosmetyce

Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Marka Medex Bio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w eliksirze Creme Riche De L’Ocean. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku. Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania. Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu. Ostatnie badania wykazują, że taka mieszanka alg chroni skórę także przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo-czynnych w kosmetykach. Krem zawiera humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.

Eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu. Cena ok. 204 zł/50 ml.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.