Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki

biografia Dzikowskiej

fot. mat. prasowy

Pieprz i wanilia, pasja i miłość. Elżbieta Dzikowska pierwszy raz opowiada o życiu, podróżach i związku z Tonym Halikiem. Biografia legendarnej dziennikarki i podróżniczki, współtwórczyni pionierskiego programu Pieprz i wanilia pozwala zrozumieć fenomen tej niezwykłej kobiety.

Roman Warszewski, dziennikarz, pisarz i podróżnik, dokonał niemal niemożliwego. Namówił Elżbietę Dzikowską nie tylko na zgodę, by napisał jej biografię, lecz także na wspólną podróż. Pierwszy Polak, który dotarł do najwyżej położonych ruin inkaskich na przełęczy Puncuyoc, pisze o swojej bohaterce: ,,W okresie gdy Polacy nie mieli paszportów lub bardzo trudno było je zdobyć, na szklanym ekranie pokazywała im daleki świat. Pełna pasji, skutecznie zarażała bakcylem podróżowania – żądzą poznania, co prawdziwe owoce zaczęło przynosić dopiero po latach, gdy przed Polakami otworzyły się wszystkie granice”.

Elżbieta Dzikowska – dziennikarka, legendarna redaktorka „Kontynentów”, gwiazda telewizji, współtwórczyni programu Pieprz i wanilia, krytyczka i kolekcjonerka sztuki. Podróżowała samotnie lub wraz z Tonym Halikiem, odkrywała nieznane, docierała tam, gdzie nie było bezpiecznie. Nikt i nic nie mogło jej zatrzymać. Jej droga na szczyty nie była łatwa. Za swoje odważne decyzje często musiała płacić wysoką cenę. W świecie pełnym wielkich podróżników wybierała własną drogę, przecierając szlaki kolejnym globtroterkom.

Pierwsza biografia Elżbiety Dzikowskiej to opowieść o niezwykłej kobiecie i jej życiu pełnym pasji i wyzwań. Odkrywa nieznane dotąd fakty i pozwala zrozumieć jej fenomen. To także relacja z podróży do tajemniczej stolicy Inków Vilcabamby, w którą autor wyrusza wspólnie z bohaterką. Podróż ta jest pretekstem, by opowiedzieć o jej pełnym kolorów, zapachów i dźwięków życiu.

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki już w księgarniach!

Wydawnictwo Znak

Opis pochodzi od Wydawcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.