Dyrektor Generalna Victoria’s Secret składa rezygnację

victoria secret

©fashionstock/Bank zdjęć Photogenica

Jej decyzja to najprawdopodobniej skutek kontrowersyjnych wypowiedzi przedstawicieli marki na temat zatrudnianych modelek.

8 listopada zobaczyliśmy kolejny pokaz Victoria’s Secret. Spektakularne kreacje na wybiegu pokazały najpiękniejsze kobiety świata. Niektóre szły w pokazie po raz pierwszy, inne (Kendall Jenner, Gigi Hadid czy Bella Hadid) kolejny raz. Jeszcze inne – tak jak Adriana Lima – pokazem Victoria’s Secret żegnały się z karierą modelki.

Kilka dni po pokazie o Victoria’s Secret znowu jest głośno, tym razem za sprawą rezygnacji z funkcji dyrektor generalnej domu mody. Po dwóch latach pracy na tym stanowisku Jan Singer odchodzi. Media przyjęły jej decyzję ze zrozumieniem. Tłumaczą ustąpienie ze stanowiska krytyką, jaka spadła ostatnio na politykę Victoria’s Secret w kwestii zatrudniania modelek. Marce od dłuższego czasu zarzucano brak różnorodności w wyborze dziewczyn do sesji i pokazów. Przeciwnicy twierdzili, że na wybiegu brakuje modelek o innych (bardziej pełnych) kształtach ciała oraz ransgender. Do krytyki dołączyła nawet sama Rihanna! Przysłowiowej oliwy do ognia dolały komentarze szefa marketingu Victoria’s Secret. W kolejnych wywiadach Ed Razek stwierdził, że rozważał zaproszenie takich modelek do pokazu, jednak uznał, że to nie ma sensu. „Pokazujemy świat naszych klientek, a nie cały świat. Nasz pokaz to fantazja, świat marzeń” – dodał.

Po komentarzach Razeka Victoria’s Secret wystosowała oficjalne przeprosiny i odcięła się od dyrektora. Jednak wypowiedzi i tak trafiły do większości serwisów informacyjnych świata. Większość komentatorów podkreślała, że sieć traci klientów, zyski, ale przede wszystkim prestiż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.