Domowe sposoby na wągry

Domowe sposoby na wągry
fot. Shutterstock

Wągry choć najczęściej widoczne tylko dla nas, przysparzają wielu problemów i utrapień. Na szczęście znakomita większość z ans nie musi wydawać bajońskich sum na konsultacje dermatologiczne i profesjonalne kosmetyki. Domowe sposoby w zupełności wystarczają do oczyszczenia twarzy. Przedstawiamy 5 najskuteczniejszych:

1. Białkowa maseczka
Białka jajek zawierają wiele składników odżywczych, a dodatkowo czasowo zacieśniają pory, redukując szansę na ich odnowienie.
Przygotuj:
1 jajko
Mała miska
Mały ręcznik
Oddziel białko od żółtka. Wymyj i osusz twarz. Nałóż na skórę cienką warstwę białka. Odczekaj aż zaschnie, po czym powtóz proces 3-5 razy. Zmyj maseczkę ciepłą wodą i nawilż twarz odpowiednim kremem.
2. Mleczno-miodowa maseczka
Antybakteryjne właściwości miodu i kwas mlekowy zawarty w mleko tworzą razem duet idealny dla twojej cery, czyniąc ją miękką i sprężystą. Dodatkowo swietnie oczyszczają pory.
Przygotuj:
1 łyżka miodu
1 łyżeczka mleka
waciki
Zmieszaj mleko z miodem. Podgrzej w mikrofali (5-10 sekund). Jeszcz raz dokłądnie zamieszaj. Odczekaj az ostygnie do odpowiedniej dla ciebie temperatury. Nałóż cienką warstwę na fragmenty twarzy pokryte wągrammi. Delikatnie acz pewnie przyłóż do maseczki waciki. Odczekaj aż zaschnie (minimum 20 minut) i delikatnie zdejmij z twarzy. Przemyj chłodną wodą i nawilż twarz odpowiednim kremem.
3. Glinka kosmetyczna
Wybierz glinke kosmetyczną najlepszą dla twojej cery. Najdelikatniejsza jest glinka biała.
Przygotuj:
Łyżeczkę glinki
Kilka kropli wody:)
W małej miseczce rozrób łyżeczkę glinki kosmetycznej z bardzo małą ilością wody, tak aby utworzyć płynną acz gęstą masę. Nałóż na twarz. Pozostaw do wyschnięcia na ok 20 minut. Zmyj ciepłą wodą.
4. Drożdżowa maseczka
Przygotuj:
20 g drozdzy
2 łyżki mleka
Podgrzej mleko i rozdrobnij w nim drożdzę. Powstałą papkę nałóż na twarz. Pozostaw do zaschnięcia przez ok 20 minut. Zmyj ciepłą wodą i nawilż odpowiednim kremem twarz.
5. Pot!
Pot naturalnie przepływa przez skórę, oczyszczając pory. Dlatego połącz dwie ważne aktywności, zrób dobry trening i wypoć pory :)) Pamiętaj aby oczyść twarz tuż przed i po treningu. W przeciwnym wypadku pot zmiesza się z resztkami makijażu lub zaschnie na twarzy, dodatkowo blokując pory!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.