Domowe sposoby na suche dłonie

sposoby na suche dłonie

sposoby na suche dłonie

Popękana skóra na dłoniach to szczególnie częsty problem w okresie jesienno-zimowym. Zanim zaczniesz wcierać w dłonie drogie kremy z apteki, wypróbuj domowe sposoby na suche dłonie.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek daje korzyści nie tylko w kuchni. Jest pełna przeciwutleniaczy i zdrowych tłuszczy, które sprawią, że twoja skóra będzie miękka i idealnie nawilżona. Wymieszaj dokładnie 2 łyżeczki oliwy i dwie łyżeczki cukru. Mieszankę wmasuj dokładnie w dłonie, najlepiej kolistymi ruchami. Pozostaw całość przez 5 minut, umyj i wysusz ręce. Stosowana 2 razy w tygodniu maseczka zapewni twoim dłoniom odpowiedni poziom codziennego nawilżenia.

Płatki owsiane

Płatki owsiane działają jak naturalny peeling, a zawarte w nich białko przeciwdziała wysuszaniu skóry. Połącz dwie łyżeczki zmielonych płatków owsianych, jedną łyżeczkę miodu i odrobinę wody. Wymieszaj dokładnie, aż wszystkie składniki zmienią się w gęstą pastę. Wmasuj maseczkę w skórę dłoni kolistymi ruchami, pozostaw ją przez 10 minut. Umyj dłonie w ciepłej wodzie i dokładnie wysusz. Maseczkę powinnaś powtarzać raz w tygodniu.

Olejek kokosowy

W jego składzie znajdziesz dobre kwasy tłuszczowe, które pomogą utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Nałożony na wysuszoną, popękaną skórę dłoni złagodzi ból i rozpocznie naprawianie uszkodzeń. Ochroni też skórę przed działaniem promieni UV. Wetrzyj olejek kokosowy w dłonie, załóż bawełniane rękawiczki i idź spać. Rano umyj dłonie w ciepłej wodzie. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.