Domowe sposoby na naturalnie białe zęby

Domowe sposoby na naturalnie białe zęby

Fot: Shutterstock

Białe zęby często dostajemy od natury. Z czasem mogą jednak stracić swój idealny kolor. Możesz temu przeciwdziałać prostymi sposobami.

1. Ogranicz jedzenie i picie, które przebarwia zęby: kawę, herbatę, czerwone wino, ostre przyprawy. Dentyści szacują, że ich codzienne spożywanie może sprawić, że zęby będą wyglądały nawet o 6 odcieni ciemniej niż wcześniej.
2. Zainwestuj w dobrą szczoteczkę do zębów, np. elektryczną. Najlepiej usunie osad i płytkie przebarwienia.
3. Używaj nici dentystycznej. Nić pomoże wyczyścić miejsca, do których może nie dotrzeć szczoteczka.
4. Nie wierz reklamie. Nie kupuj na ślepo produktów do wybielania zębów tylko dlatego, że ktoś w reklamie obiecuje ci hollywoodzki uśmiech. Preparaty do wybielania zębów skonsultuj z dentystą.
5. Nie nadużywaj produktów wybielających zęby. Nadmiar może wywołać na nich niebieskawe przebarwienia, których niestety nie da się usunąć.
6. Jeśli wybielasz zęby u dentysty, upewnij się, że ich ostateczny odcień nie będzie jaśniejszy niż białko twoich oczu, inaczej zęby będą wyglądały nienaturalnie.
7. Żuj gumę bez cukru po posiłku. Guma stymuluje produkcję śliny, która uznawana jest często za najważniejszą ochronę jamy ustnej przed próchnicą. Ślina neutralizuje szkodliwe kwasy, które wytwarzane są na płytce nazębnej przez bakterie, wzmacnia szkliwo, obniża ryzyko stanów zapalnych.
8. Używaj szminek w chłodniejszych, ciemniejszych barwach, które podbijają kolor biały.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.