Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Leki to ostateczność. Kiedy boli cię gardło, najpierw sięgnij po domowe sposoby.

Miód

Miód działa antybakteryjne. Hamuje rozwój infekcji. Dodawaj łyżeczkę miodu do herbaty lub do szklanki ciepłej wody. Miksturę pij dwa razy dziennie.

Sól morska

Też działa antybakteryjnie. Rozpuść łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody i płucz roztworem gardło po każdym posiłku. Sól rozrzedza śluz w gardle, łagodzi zaczerwienienia i zmniejsza opuchliznę.

Herbata z lukrecją

Herbata z lukrecją złagodzi ból i zaczerwienienie, zahamuje rozwój bakterii. Podnosi też ciśnienie, więc nie polecamy jej osobom, które mają je zbyt wysokie.

Mięta

Łagodzi ból i zmniejsza zaczerwienienie. Możesz płukać nią gardło lub ją pić. Najlepsza jest ta zaparzona ze świeżych listków, ale gdy ich nie masz, egzamin zda również mięta suszona.

Jeżówka

Jest dobra nie tylko na ból gardła, zmniejsza też kaszel. Herbatę z jeżówką dostaniesz w sklepie ze zdrową żywnością lub większym markecie. Pij ją kilka razy dziennie.

Bulion

Bólu gardła nie zmniejszy, ale też gardła nie podrażni. Łatwo go przełykać. Poza tym jest pożywny, więc wzmocni organizm i ostatecznie przyczyni się do pokonania infekcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.