Domowa maseczka z kawy na zmęczoną skórę

MAseczka z kawy

Fot: Flickr/Asher Isbrucker

Kawa to nie tylko doskonały sposób na powitanie poranka. Może być też doskonałym składnikiem domowej maseczki.

Potrzebujesz: ½ szklanki mielonej kawy, ½ szklanki mielonego kakao bez cukru, 1 szklankę niesłodzonego mleka, 1 łyżkę soku z cytryny (jeśli masz suchą skórę, zastąp sok oliwą z oliwek), 1 łyżkę miodu (jeśli masz przetłuszczającą się lub trądzikową cerę, zastąp miód dodatkową łyżką soku z cytryny).

Jak zrobisz maseczkę z kawy: w misce dokładnie zmieszaj kawę z kakao. Dodaj powoli mleko, mieszaj aż całość zmieni się w jednolitą pastę. Dodaj sok z cytryny i miód, ponownie wymieszaj. Nałóż całość na skórę twarzy i pozostaw na 20 minut. Umyj twarz ciepłą wodą. Jeśli nie zużyłaś całej maseczki, resztę możesz wstawić do lodówki i przechowywać do 3 dni. Będą dodatkowym lekiem na cienie pod oczami, wystarczy nałożyć odrobinę pod oczy przez 2-3 dni z rzędu.

Kawa sprawia, że skóra jest bardziej napięta, usuwa z twarzy oznaki zmęczenia i cienie pod oczami. Zmniejsza zaczerwienienie twarzy i cienie pod oczami. Kakao to doskonałe źródło antyoksydantów, które zmniejszy działanie czynników środowiska, pomoże też w zredukowaniu trądziku. Mleko zapewni skórze zdrowy blask, sok z cytryny sprawi, że skóra będzie bardziej napięta. Czynnikiem nawilżającym będzie miód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.