Dobierz odpowiedni rodzaj tapety!

Zazwyczaj remontujemy pokój co 3-5 lat, dlatego ważne jest, by przez ten czas dobrze się prezentował. Powinniśmy zatem wybierać elementy, które są dostosowane do naszych potrzeb, ale też funkcji, jakie ma spełniać dane pomieszczenie.

O funkcji pomieszczenia musimy szczególnie pamiętać w trakcie wybierania tapety. Właśnie z tego powodu tak istotne jest to, byśmy poznali różne rodzaje tapet, a później zdecydowali się na rodzaj, który będzie łączył w sobie funkcjonalność oraz walory estetyczne.

Rodzaje tapet – na które warto zwrócić uwagę?

Obecnie mamy do wyboru naprawdę wiele różnych rodzajów tapet. Dzięki temu możemy wybrać model dostosowany do danego pomieszczenie, co jest szczególnie istotne w przypadku miejsc, które są narażone na zabrudzenia jak np. kuchnia, salon, jadalnia lub łazienka. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy dokonali rozważnej decyzji. W ten sposób z łatwością będziemy mogli doprowadzić tapetę do idealnego stanu. Jednak musimy też pamiętać o tym, że nie wszystkie rodzaje tapet odznaczają się wysoką jakością. Konieczne jest to, żebyśmy kupowali tapety tylko w sprawdzonych sklepach oferujących produkty wykonane z najlepszych materiałów. Najlepszych wyborem jest: tapeciarz.pl.

Tapety na flizelinie

Bez wątpienia tapety flizelinowe są obecnie najpopularniejsze. Nie bez przyczyny. Ten rodzaj tapety składa się z dwóch warstw, a do wyboru mamy naprawdę wiele wzorów i kolorów. Poza tym takie modele bardzo łatwo się przykleja, a to za sprawą flizeliny. Wystarczy tylko pomalować ścianę klejem, a później nałożyć tapetę. Zwróćmy też uwagę na fakt, że takie tapety można bez problemu malować farbą. W ten sposób bez większych kosztów możemy zmienić wystrój wnętrza.

Tapety papierowe

W tym przypadku musimy bardzo zwracać uwagę na jakość tapety, a przede wszystkim na ilość warstw papieru. Poza tym ważne jest także to, że niektóre tapety papierowe są zmywalne i wodoodporne, możliwe jest też malowanie na nich. Takie modele sprawdzą się idealnie w dziecięcym pokoju lub sypialni, szczególnie dlatego, że ściana, na której nałożona jest tapeta papierowa, może oddychać. Dzięki temu takie rozwiązanie jest odpowiednie dla alergików. Niewątpliwą zaletą, o której powinniśmy też pamiętać, jest fakt, że dostępny jest naprawdę szeroki wybór różnych wariantów kolorystycznych i wzorów tapet papierowych.

Tapety winylowe

Bez wątpienia tapety winylowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym ważne są trwałe rozwiązania. Sprawdzą się idealnie w kuchni, łazience i przedpokoju. Główną zaletą tapet winylowych jest odporność na wodę, na ścieranie, a także na działanie chemicznych środków czystości. Dzięki temu mogą pozostać w niezmienionym stanie przez naprawdę długi czas.


Artykuł Partnera

Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.