Dlaczego warto zacząć biegać?

fot. Pexels

Bieganie to sport, który nie wymaga specjalnego przygotowania. W większości przypadków wystarczą wygodne buty. Nadal jednak wiele osób nie jest do końca przekonanych do tej aktywności fizycznej mimo jej licznych zalet. Sprawdźmy zatem, jak bieganie wpływa na nasze zdrowie i sylwetkę, a także co możemy dzięki niemu zyskać.

 

Bieganie jest dla każdego

Bieg to jedna z jbardziej naturalnych form ruchu. Nie wymaga dodatkowego obciążenia czy specjalnego sprzętu. Na początku możemy ograniczyć się wyłącznie do truchtu, aby z czasem nieco zwiększyć prędkość. Warto rozpocząć codzienną przygodę z bieganiem, szczególnie jeśli chcemy zadbać o zdrowie. Bieganie ma pozytywny wpływ na wzmocnienie układu krążenia, a także na serce. To najprostszy sposób na uniknięcie zawału oraz poprawę wydolności całego organizmu. Co więcej, tego rodzaju aktywności może podjąć się dosłownie każdy. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń wiekowych, wystarczy jedynie dostosować tempo do swoich możliwości i z początku nie przeciążać się zbyt długimi treningami.

Bieganie kształtuje sylwetkę

W ciągu godziny biegu można spalić nawet do 900 kalorii. To prawie dwukrotnie więcej aniżeli podczas jazdy na rowerze. Jest to możliwe ze względu na fakt, że w czasie biegu angażujemy prawie wszystkie nasze mięśnie. Pracuje więc tak naprawdę cała sylwetka, a nie jedyne nasze nogi. Jest to zatem najlepszy trening na zrzucenie zbędnych kilogramów. Co więcej, podczas biegania wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. W ten sposób możemy rozładować złe emocje i stres. Przekona się o tym każdy, kto choć raz podejmie się tej formy aktywności.

Bieganie to przepis na młody wygląd

Sport, a zwłaszcza bieganie opóźnia procesy starzenia się organizmu. To zatem doskonała recepta na młody wygląd. Osoby regularnie podejmujące się treningów są biologicznie młodsze od swoich rówieśników nawet o 15 lat! To jednak nie wszystko. Systematyczne bieganie przyczynia się również do poprawy sprawności naszego ciała, dlatego osoby, które stawiają na ten sport, znacznie dłużej mogą cieszyć się sprawnością fizyczną.

Bieżnia treningowa – czy to dobry pomysł?

Mnóstwo osób nie podejmuje się biegania, upatrując wymówki w złej pogodzie. Można to jednak zmienić dzięki inwestycji w bieżnię treningową. Do wyboru mamy jej dwa rodzaje: bieżnię elektroniczną oraz magnetyczną. Bieżnia elektroniczna zasilana jest energią elektryczną, zaś magnetyczną wprawia w ruch siła naszych mięśni. Jej użytkowanie gwarantuje takie same efekty, jak biegnie na zewnątrz. To zatem dobry wybór dla osób, które potrzebują dodatkowej motywacji i chcą ćwiczyć bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprzęt tego typu znajdziemy pod adresem https://specialfitness.pl/15-bieznie-treningowe. Warto dodać, że bieganie na bieżni treningowej jest obarczone mniejszym ryzykiem kontuzji. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć trening.


Artykuł partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.