Dlaczego warto zacząć biegać?

fot. Pexels

Bieganie to sport, który nie wymaga specjalnego przygotowania. W większości przypadków wystarczą wygodne buty. Nadal jednak wiele osób nie jest do końca przekonanych do tej aktywności fizycznej mimo jej licznych zalet. Sprawdźmy zatem, jak bieganie wpływa na nasze zdrowie i sylwetkę, a także co możemy dzięki niemu zyskać.

 

Bieganie jest dla każdego

Bieg to jedna z jbardziej naturalnych form ruchu. Nie wymaga dodatkowego obciążenia czy specjalnego sprzętu. Na początku możemy ograniczyć się wyłącznie do truchtu, aby z czasem nieco zwiększyć prędkość. Warto rozpocząć codzienną przygodę z bieganiem, szczególnie jeśli chcemy zadbać o zdrowie. Bieganie ma pozytywny wpływ na wzmocnienie układu krążenia, a także na serce. To najprostszy sposób na uniknięcie zawału oraz poprawę wydolności całego organizmu. Co więcej, tego rodzaju aktywności może podjąć się dosłownie każdy. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń wiekowych, wystarczy jedynie dostosować tempo do swoich możliwości i z początku nie przeciążać się zbyt długimi treningami.

Bieganie kształtuje sylwetkę

W ciągu godziny biegu można spalić nawet do 900 kalorii. To prawie dwukrotnie więcej aniżeli podczas jazdy na rowerze. Jest to możliwe ze względu na fakt, że w czasie biegu angażujemy prawie wszystkie nasze mięśnie. Pracuje więc tak naprawdę cała sylwetka, a nie jedyne nasze nogi. Jest to zatem najlepszy trening na zrzucenie zbędnych kilogramów. Co więcej, podczas biegania wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. W ten sposób możemy rozładować złe emocje i stres. Przekona się o tym każdy, kto choć raz podejmie się tej formy aktywności.

Bieganie to przepis na młody wygląd

Sport, a zwłaszcza bieganie opóźnia procesy starzenia się organizmu. To zatem doskonała recepta na młody wygląd. Osoby regularnie podejmujące się treningów są biologicznie młodsze od swoich rówieśników nawet o 15 lat! To jednak nie wszystko. Systematyczne bieganie przyczynia się również do poprawy sprawności naszego ciała, dlatego osoby, które stawiają na ten sport, znacznie dłużej mogą cieszyć się sprawnością fizyczną.

Bieżnia treningowa – czy to dobry pomysł?

Mnóstwo osób nie podejmuje się biegania, upatrując wymówki w złej pogodzie. Można to jednak zmienić dzięki inwestycji w bieżnię treningową. Do wyboru mamy jej dwa rodzaje: bieżnię elektroniczną oraz magnetyczną. Bieżnia elektroniczna zasilana jest energią elektryczną, zaś magnetyczną wprawia w ruch siła naszych mięśni. Jej użytkowanie gwarantuje takie same efekty, jak biegnie na zewnątrz. To zatem dobry wybór dla osób, które potrzebują dodatkowej motywacji i chcą ćwiczyć bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprzęt tego typu znajdziemy pod adresem https://specialfitness.pl/15-bieznie-treningowe. Warto dodać, że bieganie na bieżni treningowej jest obarczone mniejszym ryzykiem kontuzji. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć trening.


Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.