Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia?

Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia?

Fot: Pixabay

Wszyscy powtarzamy powiedzenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Ale czy naprawdę wiemy dlaczego?

Przerywasz post

Od ostatniego wieczornego posiłku aż do śniadania mija sporo czasu. Jedząc śniadanie w ciągu dwóch godzin od obudzenia, wyrównujesz poziom cukru i zapewniasz organizmowi energię na kolejne godziny. Nie odkładaj śniadania w czasie. Im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej będziesz głodna, a głód wcale nie jest zdrowy.

Śniadanie zmniejsza ryzyko chorób serca i cukrzycy

Ludzie, którzy rezygnują ze śniadania, rekompensują jego brak słodkimi przekąskami. To prosta droga do zwiększenia poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, a tym samym do rozwoju chorób. Osoby, które jedzą śniadanie, zapadają na cukrzycę 21 procent rzadziej niż osoby, które z niego rezygnują.

Dostarczasz organizmowi błonnik

Owoce, owsianka, płatki czy pieczywo, które zjadasz najczęściej na śniadanie, zapewniają ci zdrową dawkę błonnika.

Wspomaga dietę

Jeśli śniadanie będzie najważniejszym, ale też największym posiłkiem, jaki zjesz w ciągu dnia, łatwiej zrzucisz dodatkowe kilogramy. Tę teorię potwierdzają amerykańskie badania, gdzie dwie grupy badanych osób jadły tę samą liczbę kalorii, ale inaczej ją rozkładały. Grupa, która jadła więcej rano, straciła w ciągu 3 miesięcy ponad dwa razy więcej kilogramów niż ta, która jadła więcej o innych godzinach dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.