Dlaczego powinnaś kupować w second handach

fot. mat.pras.

Oszczędność pieniędzy oraz budowanie unikalnego stylu to oczywiste zalety kupowania odzieży używanej. Ale jest jeszcze jedna zaleta kupowania w second handach. Przy okazji oszczędzamy środowisko.

Woda

Jedną z rzeczy, o których rzadko myślimy, jest ilość wody zużywanej podczas produkcji ubrań. W świecie, w którym ponad 40% wszystkich gatunków ryb zamieszkujących Amerykę Północną jest zagrożonych wyginięciem, musimy po prostu wziąć pod uwagę fakt, że wyprodukowanie jednej pary dżinsów to aż 7 000 zmarnowanych litrów wody! Kupowanie używanej odzieży znacząco ogranicza produkcję ubrań „fast fashion” oraz przedłuża cykl życia danego elementu garderoby nawet o 10 lat!

Odpady

Bawełna i nici do 5 miesięcy, skóra od 25 do 40 lat, poliester i lycra powyżej 100 lat. Chodzi o lata, które możesz zwrócić naszej planecie korzystając z szerokiego asortymentu sklepów z odzieżą używaną. Dając nowe życie swoim ubraniom lub kupując
te, które już nie są potrzebne poprzednim właścicielom, przyczyniasz się do zmniejszenia ilości odpadów tekstylnych, a co za tym idzie opóźniasz złożony proces biodegradacji. Ponadto, korzystając z internetowych serwisów takich jak na przykład www.remixshop.com, możesz zarobić na sprzedaży niechcianych fatałaszków, a część zysków przelać na cele charytatywne.

Recykling i upcykling

Kupowanie używanych ubrań lepiej wykorzystuje odpady tekstylne. Przerabianie ubrań, dawanie im drugiego życia, odświeżanie i odmładzanie – wszystkie te działania wspierają drugi obieg odzieży, a co za tym idzie nasze środowisko.

Kupowanie używanej odzieży nie tylko oznacza mniej śmieci trafiających na wysypiska, ale też to oszczędność wody oraz mniejsza emisja zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.