Dlaczego brakuje ci energii?

Dlaczego brakuje ci energii?

Fot: Photogenica

Zmęczenie i senność nie pozwalają ci się cieszyć wiosenną aurą? Zanim sięgniesz po kolejną kawę, spróbuj zmienić styl życia i dietę.

Brak snu

Nie ma jeszcze południa, a ty już robisz się śpiąca? Policz, ile godzin codziennie śpisz, zanim sięgniesz po kolejną kawę czy napój energetyzujący. Organizm pozbawiony dostatecznej ilości snu zacznie się go coraz bardziej intensywnie domagać. Kładź się wcześniej do łóżka, śpij co najmniej 8 godzin.

Depresja

Osoby cierpiące na depresję tracą siłę i ochotę na robienie czegokolwiek. Najchętniej przeleżałyby w łóżku cały dzień. Jeśli tak właśnie się czujesz, biegnij do lekarza po pomoc. Sama możesz sobie z tym problemem nie poradzić.

Anemia

Brak żelaza to brak siły i częste odczuwanie zmęczenia. Jedz podroby, nasiona strączkowe, ziemniaki, brokuły, ryby), możesz też brać suplementy diety.

Odwodnienie

Zmęczenie to jeden z pierwszych objawów odwodnienia. Pij jak najwięcej płynów, wody, herbaty, jedz też zupy i owoce.

Niedoczynność tarczycy

Zaburzenia tarczycy dopadają coraz młodsze osoby. Warto zamówić wizytę u endokrynologa i sprawdzić, czy nadmierne zmęczenie jest wynikiem zaburzeń jej pracy. Zwłaszcza gdy nie widzimy innych przyczyn tego stanu.

 

Przeczytaj także

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.