DIY: Jak usunąć brzydki zapach w lodówce

DIY: Jak usunąć brzydki zapach w lodówce

Fot: Photpgenica

Brzydki zapach w lodówce to nic przyjemnego. Na szczęście można go szybko usunąć naturalnymi sposobami.

Zanim usuniesz brzydki zapach musisz znaleźć jego źródło. Przejrzyj zawartość lodówki, wyrzuć wszystkie nieświeże wędliny, kiełbasy, sery, pootwierane słoiki z resztkami jedzenia, przekrojone warzywa czy stare owoce. Wyjmij resztę jedzenia, dokładnie umyj lodówkę. Pamiętaj, żeby szczególną uwagę zwrócić na trudniej dostępne miejsca – okolice pod zamrażalnikiem, miejsca za pojemnikami na owoce i warzywa. Wyczyść uszczelki. Lodówkę możesz umyć octem (nie martw się, zapach szybko wywietrzeje) albo sodą oczyszczoną. Przeczytaj instrukcję, jeśli producent zabrania czyszczenia octem (w niektórych modelach może uszkodzić specjalną powłokę antybakteryjną, którą pokryte jest wnętrze lodówki) umyj wnętrze chłodziarki letnią woda.

Jak usunąć brzydki zapach?

1. Wsyp 2 łyżki cukru do małego garnka i postaw na małym ogniu. Poczekaj aż cukier się skarmelizuje (uważaj, za mocno podgrzany cukier będzie gorzki i bezużyteczny), zdejmij garnek z ognia. Garnek z karmelem wstaw do umytej i opróżnionej lodówki na ok. 2 godziny. Brzydki zapach zniknie.

2. Weź kawałek brykietu drzewnego, zawiń w gazę i włóż do lodówki. Po kilku godzinach brzydki zapach zniknie.

3. Wstaw do lodówki miseczkę z kocim żwirkiem. Żwirek absorbuje zapachy, poradzi sobie z nimi nawet w godzinę. Po upływie czasu wyjmij miseczkę z lodówki i wyrzuć żwirek do śmieci.

4. Obierz cytrynę, włóż skórkę głęboko do lodówki. Owoc zneutralizuje brzydki zapach w kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.