DIY: Jak rozjaśnić włosy miodem

DIY: Jak rozjaśnić włosy miodem

Fot: Photogenica

Miód sprawi, że włosy staną się o ton jaśniejsze, a przy okazji zdrowsze. Stosuj domową maseczkę z miodem aż do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Marzy ci się złoty blond Blake Lively, ale boisz się chemicznego rozjaśniania włosów? Maseczka z miodu pomoże ci osiągnąć podobny efekt w naturalny sposób. Pod wpływem miodu włosy staną się jaśniejsze, będą też lepiej nawilżone i gładsze w dotyku. Witaminy i składniki odżywcze zawarte w miodzie dodatkowo odżywią włosy. Maseczka z miodu nie ma oczywiście tak silnego działania rozjaśniającego jak farba. Dlatego efekt blondu osiągniesz, jeśli jesteś jasną szatynką. Przy ciemniejszych włosach maseczka z miodu nie zrobi z ciebie blondynki, choć doda świetlistych refleksów.

Aby rozjaśnić włosy maseczką z miodem, przygotuj:

– 1 łyżkę miodu organicznego

– 1 szklankę wody

– 1 łyżkę oliwy z oliwek

– czepek

– ½ łyżeczki kawy (opcjonalnie), jeśli chcesz swojemu blondowi dodać rude refleksy

Miód i oliwę (i opcjonalnie zmieloną kawę) wymieszaj w małej miseczce. Stopniowo dodawaj wodę, tak aby rozcieńczyć miód i składniki dokładnie wymieszać. Kiedy uzyskasz jednolitą konsystencję, nałóż maseczkę na czyste, wilgotne włosy, wmasowując ją kolistymi ruchami, od skóry aż do końcówki włosów. Nałóż na głowę czepek. Maseczkę powinnaś trzymać co najmniej przez 2 godziny, ale dla lepszego efektu możesz zostawić ją nawet przez całą noc.

Miód działa na włosy w pokojowej temperaturze, nie wymaga dodatkowego ciepła (np. suszarki). Aby osiągnąć wymarzony efekt, kurację trzeba powtórzyć co najmniej 2-3 razy. Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić rozjaśnienie, przy drugim podejściu dodaj do maseczki ½ łyżeczki soku z cytryny lub szczyptę cynamonu. Pamiętaj jednak, że cynamon może podrażnić skórę, dlatego jeśli odczujesz swędzenie, poczekaj 5 dni przed powtórzeniem domowego zabiegu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.