DIY: Domowe odżywki na suche włosy

DIY: Domowe odżywki na suche włosy

Fot: Photogenica

Wysuszone, matowe włosy to częsta pamiątka po lecie. Domowe odżywki przywrócą im blask i zdrowie w ekspresowym tempie. Niektóre przygotujesz nawet już z dwóch składników.

Włosy po lecie są często słabe, matowe i pozbawione witalności. To moment, kiedy musisz zapewnić im dodatkową pielęgnację. Wypróbuj domowe odżywki, które szybką nawilżą i głęboko odżywią włosy.

Odżywka z awokado i bananem

– ½ banana
– 1 awokado
– 1 jajko
– 2 łyżki oliwy z oliwek

Po obraniu banana i awokado rozgnieć widelcem. Wymieszaj z oliwą. Powstałą pastę włóż do blendera. Dodaj jajko i miksuj przez 3-5 sekund. Odżywkę nałóż na włosy, przykładając szczególną uwagę do końcówek. Po 10 minutach zmyj głowę ciepłą wodą.

Odżywka z kokosem

– 4 łyżki mleka kokosowego
– 4 łyżki miodu
– 1 kapsułka witaminy E
– 1 łyżeczka wody różanej
– 1 łyżeczka gliceryny roślinnej

Wszystkie składniki połącz w dużej misce i bardzo dokładnie wymieszaj. Powstałą maseczkę nałóż na włosy, załóż na głowę plastikowy czepek. Poczekaj 15 minut, zdejmij czepek i zmyj maseczkę ciepłą wodą.

Odżywka z jajkiem

 – 2 żółtka
Żółtka ubij i odstaw na bok. Umyj włosy szamponem, ubij żółtka i wmasuj je we włosy. Poczekaj 20 minut, zmyj odżywkę chłodną wodą.

Odżywka z jogurtem

– 1 jajko
– 6 łyżek jogurtu naturalnego
Ubij jajko, dodaj jogurt i dokładnie zmiksuj. Maseczkę wmasuj we włosy, załóż plastikowy czepek. Po 20 minutach zdejmij go i umyj głowę delikatnym szamponem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.