DIY: Domowe maseczki z pomarańczy

DIY: Domowe maseczki z pomarańczy

Fot: Shutterstock

Pomarańcza ma wiele różnorodnych właściwości kosmetycznych. Pomaga w pielęgnacji skóry na wielu frontach, dlatego jest świetnym elementem domowych maseczek.

Na gładszą skórę

Jeśli chcesz odżywić i wygładzić skórę, zrób maseczkę z soku pomarańczowego i miodu. Wymieszaj sok z jednej pomarańczy z 3 łyżkami miodu. Połóż maseczkę na twarz i zostaw na 20 minut. Zmyj maseczkę ciepłą wodą. Proces możesz powtarzać dwa razy w tygodniu.

Na walkę z trądzikiem

Do zrobienia maseczki potrzebujesz jedną pomarańczę, 2 łyżki jogurtu naturalnego i 2 łyżki płatków owsianych. Zetrzyj skórkę pomarańczy na tarce i wymieszają ją z pozostałymi składnikami. Nałóż masę na twarz i zostaw na 15 minut. Umyj twarz ciepłą wodą. Maskę zaleca się stosować 2-3 razy w tygodniu.

Na odmłodzenie

Wysoka zawartość witaminy C i E sprawia, że pomarańcza świetnie wpływa na kondycję skóry i piękny koloryt. Wymieszaj w miseczce sok z 1 pomarańczy, 2 łyżki mleka i 2 łyżki miodu. Jednolitą masę nałóż na twarz i poczekaj 10 minut. Zmyj twarz ciepłą wodą. Maseczkę możesz nakładać nawet codziennie.

Przeczytaj także

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.