DIY: Domowe kosmetyki z sodą oczyszczoną

DIY: Domowe kosmetyki z sodą oczyszczoną

Fot: Shutterstock

Wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona może być składnikiem wielu domowych kosmetyków. Może być peelingiem, dezodorantem i preparatem wybielającym.

Peeling

Soda jest sojusznikiem w oczyszczaniu cery. Rozpuść 1 łyżeczkę sody w 2-3 łyżkach wody i taką papkę nałóż na skórę. Zmyj po kilku minutach. Jeśli chcesz zapewnić skórze dodatkowe oczyszczanie, dodaj 2 łyżeczki płatków owsianych i masuj okrężnymi ruchami. Po 5-7 minutach zmyj letnią wodą.

Dezodorant

Soda zwalcza bakterie, które powodują brzydki zapach. To właśnie dlatego można zrobić z niej dezodorant. Wymieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 1 łyżką talku kosmetycznego i posyp skórę pod pachami.

Papka na suchą skórę

Wymieszaj łyżkę sody z 2 łyżkami wody, a powstałą masę wmasuj w suchą skórę stóp. P 10 minutach zmyj letnią wodą. Powtarzaj kurację 2-3 razy w tygodniu. Skóra będzie nie tylko bardziej nawilżona, ale też gładsza.

Pasta do zębów

Wodorowęglan sodu to częsty składnik past do zębów, który działa wybielająco. Wypróbuj domową kurację na zęby, mieszając łyżkę sody oczyszczonej z wodą, aby powstała gęsta pasta. Nabierz ją na szczoteczkę i umyj zęby, wypłucz je wodą i jeszcze raz umyj pastą.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.